2020 | 2019 | 2018

Egzaminy ósmoklasisty
Cieszymy się z bardzo dobrych wyników egzaminu naszych ósmoklasistów ❗️😃 Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty w naszej szkole wg klasyfikacji CKE kształtują się na poziomie wyżej średnim dla języka polskiego oraz matematyki i na poziomie bardzo wysokim dla języka angielskiego. Takie wyniki pozwalają absolwentom naszej szkoły dostać się do bardzo dobrych łódzkich liceów. Oczywiście zachęcamy uczniów do kontynuacji nauki w Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Mistrzów Kokoro. 🧑‍🏫🎓 Ten sukces cieszy nas tym bardziej, że sytuacja w tym roku była wyjątkowo trudna. Gratulujemy ósmoklasistom i nauczycielom, którzy pracując poprzez telekonferencje byli wstanie tak dobrze zrealizować program nauczania.
05.08.2020
Kangur matematyczny
W tym roku konkurs "Kangur matematyczny" odbył się online. 6 uczniów naszej szkoły zdobyło nagradzane miejsca:
Julia Nowakowska z klasy 2A - wynik: bardzo dobry
Mateusz Stępień z klasy 3A - wynik: wyróżniony
Aleksander Stępień z klasy 4A - wynik: wyróżniony
Michał Spiżewski z klasy 5A - wynik: wyróżniony
Hanna Spiżewska - klasa 6B - wynik: wyróżniony
Zuzanna Szczepaniak - klasa 7A - wynik: wyróżniony
Gratulujemy 😃👏
23.06.2020
Drużyna Energii
Szkoła Mistrzów Kokoro w kolejnym etapie konkursu Drużyny Energii‼️ Znaleźliśmy się wśród 5 szkół z województwa łódzkiego‼️, które zakwalifikowały się do następnego etapu konkursu 🏆. Dzięki filmikom z ćwiczeń, które wykonywaliście w domu 😘🏃‍♂️🤸‍♂️🤼‍♂️, naszej szkole udało się przejść do kolejnego etapu konkursu 👏👏 .Teraz czekają nas kolejne wyzwania, z którymi zapoznają nas #ambasadorzysportu #GrupyEnerga. Uczniowie będą nagrywać filmy 🎬🎥pod okiem nauczycieli wf-u. Im więcej nagrań uczniów klas 6-8, tym większa szansa na wygraną. W pięciu najlepiej ocenianych szkołach lekcje wychowania fizycznego poprowadzą gwiazdy sportu m.in. mistrzyni Europy w pchnięciu kulą Paulina Guba , reprezentant Polski i 7-krotny mistrz Polski w koszykówce Adam Hrycaniuk, legendarny bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej Sławomir Szmal, kapitan reprezentacji Polski w ampfutbolu Przemysław Świercz, czy wicemistrz Europy OCR Ninja Track Jakub Zawistowski. Nie będzie łatwo, bo z całej Polski zostało wybranych 100 szkół. Jednak prawdziwi wojownicy nigdy się nie poddają 🙂💪✊
11.05.2020
Od Grosika do Złotówki
W tym roku szkolnym nasi najmłodsi uczniowie uczestniczą w programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Od Grosika do Złotówki”, który został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów. Zgłosiliśmy już również uczniów do kontynuowania programu od września 2020 roku. Dzięki temu, również nasze przyszłe I klasy będą mogły zdobyć pożyteczną wiedzę i „wypraktykować” ją podczas zabaw. Celem działań edukacyjnych podejmowanych w ramach programu, jest wyposażenie dzieci w praktyczną wiedzę i kluczowe umiejętności z zakresu szeroko rozumianej edukacji finansowej i społecznej. Uczniowie podczas zabaw tematycznych wzbogacają swój słownik o wyrazy i pojęcia z zakresu finansów i bankowości. Jednocześnie gratulujemy pani Agnieszce Kępskiej i klasie 2a zajęcia II miejsca w ogólnopolskim konkursie na Grosikową Gazetkę Stycznia. Jesteście super!
05.05.2020
Od Grosika do Złotówki
Galileo
Uczniowie Szkoły Mistrzów Kokoro laureatami ogólnopolskiego konkursu Galileo z języka angielskiego dla klas IV-VIII‼️. W konkursie wzięło udział prawie 7 tysięcy uczniów klas IV-VIII z całej Polski, w tym 30 uczniów naszej szkoły. Szkolnym organizatorem konkursu była pani Anna Kaczorowska. Dwie nasze uczennice zdobyły tytuł Laureata, a sześcioro uczniów otrzymało dyplomy wyróżnienia.
Laureaci:
Aleksandra Zdziechowska kl.VIIa - miejsce 5 dyplom laureata i nagroda książkowa
Laura Jankowska kl.VIIa - miejsce 9 dyplom laureata
Dyplomy wyróżnienia:
Natalia Pietrzykowska kl.IVa - miejsce 11
Marta Borkowska kl.Va - miejsce 11
Nadia Cekus kl.Va - miejsce 13
Bartosz Miazek kl.VIb - miejsce 13
Zuzanna Szczepaniak kl.VIIa - miejsce 13
Grzegorz Łuczak kl.VIIIa - miejsce 14
Pozostali uczestnicy otrzymują dyplomy uznania.👍😃
28.04.2020
Galileo
Wizyta straży miejskiej
25 lutego gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Straży Miejskiej w Łodzi. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci, począwszy od bezpiecznego poruszania się na drodze do tematyki związanej z zagrożeniami wynikającymi z kontaktów z obcymi ludźmi. Panie strażniczki mówiły również o tym, jak ważna jest znajomość własnego imienia, nazwiska, adresu zamieszkania oraz numeru telefonu do rodziców, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia, czy zgubienia się. Na koniec spotkania powtórzyliśmy sobie numery alarmowe. Bardzo dziękujemy Paniom Strażniczkom za wizytę.
29.02.2020
Strażnicy
Bal karnawałowy
Dnia 20 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy 🥳🥳 dla dzieci z klas I -III. Wodzirejem była pani Kasia Kłys - nauczycielka muzyki, a zabawę prowadzili studenci Akademii Muzycznej. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej pięknie udekorowali salę, przygotowali poczęstunek dla dzieci. Zarówno dzieci, jak i dorośli mieli ciekawe przebrania. Wszyscy bawili się do muzyki z różnych stron świata, którą wybrał dj Damian. Były tańce, pląsy piosenki, zgadywanki muzyczne, a na koniec zabawy czekał na dzieci poczęstunek - paczek, bo zgodnie z tradycją, trzeba zjeść przynajmniej jednego pączka w Tłusty Czwartek. To był wspaniały dzień!
25.02.2020
Bal karnawałowy
Walentynki
Walentynki 💝 to święto, które zadomowiło się w również w naszej szkole. Radość, czerwień i róż stroiły nasze klasy i uczniów. Wisienką na torcie była poczta walentynkowa. Uczniowie z niecierpliwością czekali na walentynkowych wysłanników.💝
21.02.2020
Walentynki
Być jak Ignacy
Uczniowie klas IV i V Szkoły Mistrzów Kokoro już od kilku miesięcy uczą się i bawią podczas realizacji projektu Być jak Ignacy. Jest to ogólnopolski projekt, który ma ich wprowadzić w świat nauki. Podczas zajęć dodatkowych, które prowadzi pan Patryk Mach, uczniowie zapoznają się z wybitnymi polskimi naukowcami i ich wynalazkami. Do tej pory zrealizowaliśmy 3 etapy projektu i poznaliśmy sylwetki trojga wybitnych Polaków - Stanisławy Adamowiczowej 💉📿, Jana Czochralskiego 📱💻, Mieczysława Bekkera 🌠🗼. To nie wszystko, nasi dzielni, mlodzi badacze na koniec projektu stworzą swój własny wynalazek. Ciekawe prawda?
19.02.2020
Być jak Ignacy
Aniołkowe granie
W środę 12 lutego odbył się finał akcji edukacyjno-charytatywnej, do której przyłączyli się uczniowie i rodzice z naszej szkoły. Akcję w Szkole Mistrzów Kokoro koordynowała pani Julita Ancuta. „Aniołkowe Granie”, bo tak nazywa się inicjatywa, ma za zadanie wspierać rodzicielstwo zastępcze. Szkoły i przedszkola współpracują tutaj z MOPSem, który wskazuje najbardziej potrzebujące rodziny. W tym roku dzięki Waszej dobroci, drodzy rodzice i uczniowie, zebraliśmy ponad 40 kg żywności, prawie 20 kg środków czystości oraz bony o wartości 650 zł. Dochód z kiermaszu szkolnego, gdzie sprzedawaliśmy ozdoby choinkowe zrobione przez uczniów, wyniósł 320 zł. Pieniądze zamieniliśmy na kartę upominkową do Smyka. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i przekazujemy podziękowania od dziadków Marcela i Wiktora.
14.02.2020
Aniołkowe granie
Teledysk Marty
Uczennica naszej szkoły Marta Borkowska, na co dzień tańcząca w zespole "Dynamic Beat", wzięła udział w projekcie, którego celem było nagranie teledysku. Doskonałe umiejętności i znakomita prezencja zdecydowały, że odegrała w teledysku pierwszoplanową "rolę". Zachęcamy do obejrzenia filmiku.
11.02.2020
Marta Teledysk
Sportowe Mikołajki
Na Gwiazdkę dla wszystkich naszych uczniów, rodziców i przyjaciół zamieszczamy fragmenty pokazów, które przygotowali uczniowie na Mikołaja
23.12.2019
Mikołajki
Erasmus - Strasburg
Dziś przed grupą Erasmus Plus ekscytujący dzień w Strasburgu. Zakończyliśmy wizytę w siedzibie Rady Europy, za chwilę spotkanie z członkiem Parlamentu Europejskiego. Bedziemy mieli też okazję zobaczyć, jak wyglądają obrady. Wieczorem wybieramy się na Świąteczny Jarmark w centrum miasta - najstarszy w Europie.
16.12.2019
Wizyta w bibliotece
W ramach współpracy z biblioteką, dzieci z klasy 1a i 3a odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną nr 14 w Łodzi. Dzieci najpierw uczyły się podstaw kodowania, później miały chwilkę na zabawę, następnie potrzebowały dużo czasu na wypożyczenie książek. Ponieważ Biblioteka jest wspaniale zaopatrzona w wiele ciekawych książek - dzieci nie mogły się zdecydować, którą książkę wybrać.
10.12.2019
Mam talent!
Formacja All in Crew Mini, którą współtworzy Ola Zdziechowska z klasy 7A podczas występu w Mam Talent. Garatulujemy i cieszymy się z sukcesu Oli. Niewątpliwie i ona i jej koleżanki mają talent 🙂
29.11.2019
Ola występ
Mistrzostwo Województwa Łodzkiego!
W dniu 15 listopada 2019 roku na pływalni w Zgierzu odbył się Finał Wojewódzki – Licealiada w pływaniu drużynowym. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna Szkoły Mistrzów Kokoro w składzie: Kamila Haładyn, Małgorzata Karbownik, Aleksandra Knop, Wiktoria Maciaszczyk, Maja Mikołajczyk, Magdalena Wrona; W kategorii chłopców zwyciężyła również drużyna Szkoły Mistrzów Kokoro w składzie: Sergiusz Gołacki, Bartłomiej Jasiński, Aleksy Kusiński, Bartosz Stanisławski, Mateusz Wilanowski, Konrad Zieliński; Gratulujemy!
16.11.2019
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
W dniu 05.11.2019 odbyły się sztafety pływackie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Sztafeta dziewcząt (Martyna Kieruzel, Patrycja Urbańska, Wiktoria Andrzejewska, Lena Stawińska, Ola Kowal, Alicja Książkiewicz) uplasowała się na V miejscu. Sztafeta chłopców (Kacper Mochnal, Kacper Płoszka, Szymon Stanisławski, Bartek Rosiak, Alan Budzyński, Maciej Cichosz) wywalczyła III miejsce. Dodatkowo indywidualnie nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: 3 miejsce na 50 m stylem klasycznym dziewcząt zdobyła Martyna Kieruzel, 2 miejsce na 50 m stylem klasycznym chłopców zdobył Szymon Stanisławski, 1 miejsce na 50 m stylem grzbietowym chłopców zajął Kacper Mochnal, 3 miejsce na 50 m stylem motylkowym dziewcząt zdobyła Patrycja Urbańska, 1 miejsce na 50 m stylem motylkowym chłopców zdobył Kacper Płoszka, Gratulujemy! 👍🏊‍♂️
13.11.2019
Złote sztafety
W dniu 7 listopada odbyły się Mistrzostwa Łodzi w pływaniu drużynowym. Uczniowie naszego Liceum byli najlepsi! Zarówno dziewczęta jak i chłopcy okazali się bezkonkurencyjni. Obie drużyny wywalczyły złote medale i będą reprezentować Łódź na Mistrzostwach Województwa. Życzymy kolejnych sukcesów! Oto składy złotych sztafet: Dziewczęta - Wiktoria Guść kl.1AG, Maja Mikołajczyk kl. 1AG, Małgorzata Karbownik kl. 1A, Wiktoria Maciaszczyk kl. 1A, Magdalena Wrona kl. 1A, Kamila Haładyn kl. 1D Chłopcy - Aleksy Kusiński kl.2A, Bartłomiej Jasiński kl.1AG, Alan Coleman kl.1AG, Mateusz Wilanowski kl.1AG, Kacper Olczak kl.1A, Bartosz Stanisławski kl.1A
13.11.2019
No i polecieli
Wczoraj pierwsza grupa naszych uczniów wyleciała do Grecji w ramach projektu Erasmus Plus i spędzi tydzień w Salonikach wraz z uczniami tamtejszej szkoły oraz uczniów z Włoch, Hiszpani i Niemiec, z którymi Szkoła Mistrzów Kokoro wspólnie napisała i realizuje projekt pod tytułem "What's left from Human Rights? - Human Rights in Action!"
06.11.2019
Dbamy o środowisko
Czy wiedzieliście, że jedno drzewo produkuje tlen dla trzech osób? 🌳🌳🌳 W Szkole Kokoro zakończyliśmy jesienną akcję sadzenia krzewów na boisku szkolnym. W akcję posadzenia 150 sadzonek ozdobnych krzewów wiśni zaangażowały się klasy licealne oraz 8A. Teraz będziemy musieli poczekać ⏳⏳, aż małe sadzonki trochę podrosną i zaczną wytwarzać tlen Z roku na rok nasze boisko będzie zmieniało swój wygląd i posłuży nie tylko celom sportowym, ale stanie się kolorowym ogrodem - przyjemne z pożytecznym. ☺️
04.11.2019
Wycieczka do Experymentarium
Klasy 5a i 5b odwiedziły łódzkie Experymentarium. Uczniowie naszej szkoły najpierw w bardzo przystępny sposób poznawali zasady fizyki, następnie uczestniczyli w warsztatach dowiadując się co to są polimery. Na koniec musieli przedostać się przez pokój wypełniony wiązkami lasera. Świetnie się bawiliśmy 😁
02.11.2019
Święto Dyni
W naszej szkole odbyło się Święto Dyni. Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej udekorowali według własnych pomysłów dynie, które przynieśli. Prace uczniów były bardzo oryginalne i przepięknie dopracowane. Zorganizowano wystawę prac, którą można było oglądać podczas przerw. Po bardzo trudnych obradach, jury wyłoniło prace, które zostały nagrodzone. Następnie odbyły się wesołe zabawy 😄🤸‍♀️👏
31.10.2019
Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Uczniowie Szkoły Kokoro wzięli udział w Mistrzostwach Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Chociaż nasza szkoła jest kameralna wystawiliśmy sztafety dziewcząt i chłopców we wszystkich 3 grupach wiekowych. Chłopcy z klas 7 i 8 SP zdobyli brąz w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Brawa dla nich 👏. Pozostali dobrze się bawili 😄.
17.10.2019
Dzień nauczyciela
Dzień nauczyciela. Dzień szczególny w naszej szkole. Uczniowie przygotowali dla nauczycieli i dyrekcji szkoły pokaz na najwyższym poziomie. Nauczyciele również sprawili niespodziankę uczniom pokazując, że dzięki treningowi człowiek pozostaje wiecznie młody 🙂 Uczniowie sześciu klas pierwszych liceum przystąpili do ślubowania, a po uroczystości kolejna niespodzianka - wspaniały tort dla nauczycieli od klasy 1A. Pychota
14.10.2019
Wybory do Samorządów Uczniowskich Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego
W dniu 10.10. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Samorządu uczniowskiego LO. Wybory w Szkole Podstawowej W wyborach uprawnionych do głosowania było 106 uczniów z klas IV-VIII. Oddano 95 głosów (w tym 94 głosy ważne, 1 głos nieważny). Po przeliczeniu głosów pragniemy poinformować, że przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego zostaje: Piotr Kozaczuk.
Wybory w Liceum Ogólnokształcącym Przewodniczącymi LO zostały Maja Mikołajczyk i Kamila Haładyn - zebrały 54 głosy, zastępcą przewodniczącego została wybrana Hania Grabarczyk z wynikiem 27 głosów. Funkcję organizatora imprez przyjęła Wiktoria Maciaszczyk (59 głosów). W skład zarządu LO weszły Magda Wrona i Małgorzata Karbownik, powołane przez panią Małgorzatę Olejnik. Jak widać Samorząd Liceum Kokoro jest w tym roku mocno sfeminizowany. Wszystkim kandydatom dziękujemy i gratulujemy! Teraz czekamy na spełnienie obietnic wyborczych!
14.10.2019

Konkurs
Ogłaszamy konkurs dla wszystkich tych, którzy lubią poskakać na trampolinach. Nagrodą w konkursie jest 5 wejściówek do JumpWorld Łódź. Szczegóły konkursy na funpagu szkoły.
14.10.2019
Puchar Polski Juniorów Młodszych Hummel Cup w dwuboju i trójboju nowoczesnym
W miniony weekend, uczniowie Szkoły Mistrzów Kokoro, zawodnicy klubu MKS Jedynka byli na zawodach w Pasymiu, gdzie odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski Juniorów Młodszych Hummel Cup w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Puchar Polski miał mocną, międzynarodową obsadę. Wyniki naszych uczniów to:
- Szymon Stanisławski (2005) 1 miejsce w klasyfikacji generalnej. Wynik na strzelnicy: 417, wynik w pływaniu: 2:13.64, wynik w bieganiu: 6:56.00
- Małgorzata Karbownik (2005) 4 miejsce. Wynik na strzelnicy: 395, wynik w pływaniu: 2:10.97, wynik w bieganiu: 8:24.97
- Kacper Płoszka (2005) był 9. Warto odnotować, że Kacper na pływalni wywalczył pewne zwycięstwo pokonując dystans 200m w czasie 2:01.88 zostawiając za plecami międzynarodowe towarzystwo, włączając w to o rok starszych zawodników.
- Mochnal Kacper rocznik 2005, po dobrych występach na pływalni, ostatecznie zajął 21 miejsce.
W klasyfikacji drużynowej MKS Jedynka zajął 3 miejsce. Gratulujemy trenerom i zawodnikom
14.10.2019
Judo - start sezonu
Zawody gonią zawody. Sochaczew x 2, Wrocław, Warszawa. Czas podsumować ostatnie starty naszych uczniów, gdyż jest się czym chwalić.
W Sochaczewie w Pucharze Polski Juniorów debiutująca w wadze 48 kg Natalia Stokłosa wygrywa zdobywając złoty medal. Na piątym miejscu zawody kończy Yurii Kalinchyk. Dla odmiany w Sochaczewie, w turnieju dzieci nasi najmłodsi zajmują:
1 miejsce - Jakub Cichomski
2 miejsce - Aleksandra Kowal i Daniil Zabutnenko
3 miejsce - Alicja Książkiewicz, Tymoteusz Draniewicz i Sergiusz Lonc
4 miejsce - Claudia Kaźmierczak
5 miejsce - Barbara Olesiejuk i Casper Surowiński
7 miejsce - Olivier Kaźmierczak
W zawodach International Judo League we Wrocławiu osiągamy następujące wyniki:
1 miejsce - Claudia Kaźmierczak
3 miejsce - Aleksandra Kowal, Jakub Cichomski, Tadeusz Książkiewicz, Oleksii Lesniak, Oleh Pilka, Daniil Zabutnenko
5 miejsce - Yulia Kritsak, Oleksandr Diakiv, Tymoteusz Draniewicz, Sergiusz Lonc
7 miejsce - Barbara Olesiejuk
Wreszcie największy turniej międzynarodowy w Polsce - Warsaw Judo Open, który zgromadził na starcie 1650 zawodniczek i zawodników. Bardzo dobra postawa Natalii Stokłosa i trzecie miejsce w kategorii -48 kg do lat 21. Gratulacje dla wszystkich startujących!
14.10.2019
Koła zainteresowań dla najmłodszych
Od października rozpoczynają się koła zainteresowań dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej:
1.Koło dla uczniów zdolnych klas II i III. Czwartek 14:45 – 15:30- prowadzi pani Anna Goszczyńska
2.Koło kulinarne. Wtorek 13:55 -14:40 – prowadzi pani Karolina Surowińska
3.Koło teatralne. Czwartek 14:45 – 15:30 – prowadzi pani Kamila Bielecka
4.Kodowanie na macie- robotyka. Środa 14:45-15:30 – prowadzi pani Agnieszka Kępska
5.Gry i zabawy integracyjne. Poniedziałek 15:35 – 16:20 – prowadzi pani Maja Milczarek
08.10.2019
Opieka medyczna
Uczniowie Szkoły od września 2019 mogą zrobić badania sortowe w specjalnej cenie 70 zł w ramach Pakietu Solo w przychodni Aloes mieszczącej się przy ul. Hubala 1. W pakiecie zawarte jest orzeczenie lekarza sportowego oraz badania: morfologia, OB, glukoza, mocz, EKG. Od 1 października 2019 uczniowie naszej szkoły mogą korzystać ze wszystkich usług poradni Rehabilitacji FEL-MED (ul. Piłsudskiego 133D). Zniżka dla uczniów Kokoro (za okazaniem legitymacji) wynosi 20% od cennika. Poradnia jest czynna w godzinach od 7:00 do 18:00, pn. - pt. Dodatkowo w każdą środę od 15:15 do 18:00 nasi uczniowie mogą się umawiać na wizyty do specjalisty ortopedy/ortopedy dziecięcego Wojciecha Komorowskiego współpracującego z CSK  Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Cena normalna 120 zł, cena dla naszych uczniów 100 zł. Szczegółowe informacje w zakładce Dla rodzica.
08.10.2019

Europejski Dzień Języków
26 września, jak co roku, obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Każda klasa przygotowała prezentację na temat jednego państwa. Mogliśmy podziwiać flagi, stroje regionalne, a także skosztować potraw. Dziękujemy uczniom oraz rodzicom za naprawdę duże zaangażowanie w przygotowania do tego dnia.
Uczniowie brali też udział w konkursie wiedzy na temat Unii Europejskiej. Klasa VIII b jako pierwsza odpowiedziała prawidłowo na wszystkie pytania. Gratulacje! 
08.10.2019

Warsztaty w Łagiewnikach „Listnik”
Las Łagiewnicki - 120-hektarowy kompleks leśny w północnej części Łodzi. 25 września, tam właśnie uczniowie najmłodszych klas Szkoły Kokoro mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach zatytułowanych „Listnik". Warsztaty prowadzone były w tajemniczej i bardzo urokliwej scenerii leśnej na specjalnie przygotowanej ścieżce dydaktycznej. Lekcja miała charakter  ściśle związany ze ekosystemem lasu. Uczniowie poznali gatunki roślin, zwierząt, grzybów oraz ciekawe zjawiska zachodzące w przyrodzie. Szkoła Mistrzów Kokoro, pragnie podziękować Leśnictwu Miejskiemu Łódź za zorganizowanie zajęć dydaktycznych. 
08.10.2019

Ślubowanie
23 września w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość - Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. 
O 16.00 przy dźwiękach muzyki na miejsce uroczystości wkroczyły klasy pierwsze- 1a i 1b. W obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości i rodziców, przejęci „kandydaci na uczniów” zaprezentowali krótki program artystyczny. Następnie odbyło się pasowanie na ucznia i wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
08.10.2019

Warsztaty Ekologiczne w Bukowcu
Klasy 8A i 7A wybrały się w tym tygodniu na wspólne Warsztaty Ekologiczne w Bukowcu. Zapoznaliśmy się z zasadami harmonijnego życia z przyrodą. Przybliżono nam także zasady recyklingu. Czerpaliśmy papier z makulatury wykorzystując do tego zebrane na łące skarby. Pokazano nam w praktyce piękno otaczającej przyrody: spacer po lesie, podglądanie bobrów, rozpoznawanie właściwości drzew. Przy okazji zostaliśmy poczęstowani ziołową herbatą i pysznym ciastem. Zakończyliśmy popołudnie wspólnym ogniskiem i zajadaniem kiełbasek.
08.10.2019

Co nowego w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Łódzkiego?
Uczniowie klasy 2B i 1C LO zdali nam relację zdjęciową z wycieczki do Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Łódzkiego. Muzeum zostało otwarte po gruntownej przebudowie i na razie można je zwiedzać bezpłatnie. W powiększonym czterokrotnie muzeum, można obejrzeć świat przyrody różnych epok i szerokości geograficznych.
Wychowawcy połączyli lekcję przyrody z lekcją języka obcego i podczas zwiedzania uczniowie poznali również niemieckie nazwy eksponatów. Ogromnie polecamy to miejsce wszystkim mieszkańcom Łodzi 
08.10.2019

e-Legitymacje
Od 01 września 2018 roku szkoły, w wyniku rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, mogą wydawać e-legitymacje drukowane na kartach plastikowych na wzór dowodów osobistych. Legitymacja taka zawiera takie same dane, jak legitymacja papierowa, a zamiast pieczątek przedłużających jej ważność stosuje się naklejki (hologramy). Zaletą tych kart jest nie tylko to, że, jak wersja tradycyjna, potwierdzają tożsamość ucznia, ale w połączeniu z odpowiednim systemem, mogą służyć jako karta wstępu na teren szkoły i wybranych pomieszczeń, karta obiadowa, karta obecności na świetlicy itp.
Nasza szkoła zdecydowała się wprowadzić takie legitymacje i rozpoczęliśmy proces wdrażania systemu. O szczegółach będziemy informować Państwa niebawem poprzez wychowawców klas.
25.09.2019
1 września
Już po raz drugi w Szkole Kokoro odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Od 1 września naukę rozpoczęło blisko 300 uczniów. Do dyspozycji najmłodszych jest nowa świetlica szkolna, a zarówno mali, jak i duzi skorzystają ze współpracy nawiązanej z Akademią Muzyczną i zajęć, które będą się odbywać we wspaniale urządzonej sali przedmiotowej. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania!
06.09.2019