2020 | 2019 | 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20
Poniedziałek 2 września
9:00 - klasy I-III Szkoły Podstawowej
10:00 - klasy IV - VIII Szkoły Podstawowej
11:00 - uczniowie Liceum Ogólnokształcącego

Pierwsze zebranie z rodzicami uczniów
Poniedziałek 9 września 17:30
27.08.2019
Kolejny sukces Kokoro! Wymiana międzynarodowa młodzieży w ramach programu Erasmus+
Już od 1 września 2019 r. uczniowie naszego liceum przystąpią do realizacji zadań w projekcie „Human Rights in Action” razem z rówieśnikami z krajów partnerskich, którymi są Grecja, Hiszpania, Włochy i Niemcy.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli naszej młodej szkoły w lutym 2019 został złożony wniosek o realizację projektu edukacji szkolnej Erasmus + w ramach akcji KA2 – Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk - Projekty Współpracy Szkół. Projekt zyskał pozytywną opinię FRSE Narodowej Agencji Programu Erasmus +.

Nieodłącznym elementem działań projektowych jest wymiana młodzieży i wizyty w szkołach partnerskich, dzięki czemu uczniowie będą mieli możliwość doskonalenia języka angielskiego i poznania kultury innych państw Europy.

Z niecierpliwością i entuzjazmem czekamy na pierwsze efekty naszych międzynarodowych działań.
08.07.2019
Klasy dwujęzyczne
Z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2019/20 Szkoła Mistrzów Kokoro otwiera klasy dwujęzyczne z językiem angielskim. Od września uczniowie, którzy zostali zakwalifikowani na podstawie testów kompetencji językowych rozpoczną naukę w klasie 7 Szkoły Podstawowej i w klasie 1 liceum czteroletniego.
18.06.2019
Gry terenowe z okazji Dnia Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka klasy IVa, Va, Vb wybrały się do Parku na Młynku na grę terenowa. Uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie znaleźć i rozwiązać wcześniej przygotowane kart pracy. Zadania dotyczyły wiedzy z przyrody, edukacji zdrowotnej, a nawet języka angielskiego. Po zakończonym biegu przyszła pora na integracyjnego grilla. Dzieciaki świetnie się bawiły na świeżym powietrzu, wróciły dotlenione, zadowolone i bogatsze w nowe doświadczenia.
18.06.2019

Zabawa Park
Aby uczcić ten najbardziej wyczekiwany przez wszystkie dzieci dzień, nasza klasa wybrała się do sali zabaw Zabawa Park, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Kolorowe gąbki, trampoliny, karuzela i liczne tunele to tylko część niespodzianek. Największą frajdą było zrobienie własnoręcznie pizzy, którą z ogromnym apetytem zjedliśmy. Z pełnymi brzuszkami, uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.
18.06.2019

Mistrzostwo Polski
W Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Sambo. Po raz kolejny Mistrzynią Polski w wadze do 64 kg została Magdalena Jarkowska.
W tym samym dniu odbył się również pierwszy turniej dla dzieci w Sambo, w którym wystartowało dziesięcioro naszych zawodników. W turnieju brały udział również dzieci z innych dyscyplin sportu, między innymi jujitsu, BJJ itp. Nasi nie dali szans przeciwnikom zdobywając komplet złotych medali. Pierwsze miejsca zajęli: Claudia Kaźmierczak, Aleksandra Kowal, Alicja Książkiewicz, Jakub Cichomski, Tymoteusz Draniewicz, Paweł Hase, Olivier Kaźmierczak, Tadeusz Książkiewicz, Sergiusz Lonc oraz Casper Surowiński Gratulacje dla Mistrzyni i wszystkich startujących!
18.06.2019
Mali naukowcy
Klasy IIIa i IIa uczestniczyły w zajęciach ruchowych w sali zabaw Fikołkowo, gdzie również przeprowadzały doświadczenia z ciekłym azotem. Pod okiem pracownika Politechniki Łódzkiej dzieci mogły poczuć się małymi naukowcami.
18.06.2019

Kangur Matematyczny 2019
W marcu odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs – Kangur Matematyczny 2019.
Z przyjemnością informujemy, że następujący uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni:
Maurycy Wójtowski w kategorii Beniamin
Michał Spiżewski i Marta Borkowska w kategorii Maluch
Gratulujemy zarówno uczniom, jak i pani Jadwidze Przydatek, która prowadziła koło matematyczne i przeprowadziła konkurs.
18.06.2019
Gratulujemy laureatom Ogólnokpolskiego Konkursu Języka Angielskiego Galileo 2019
W konkursie brali udział uczniowie klas IV-VII.
Wśród klas czwartych, uczennica klasy IVa Marta Borkowska otrzymała dyplom laureata, zajmując 10 miejsce na 1569 uczestników. Wśród klas piątych, uczeń klasy Va Milan Kowenicki otrzymał dyplom laureata, zajmując 7 miejsce pośród 1682 uczestników, a uczeń klasy Vb Antoni Grzywa otrzymał dyplom wyróżnienia za zajęcie miejsca 13. Wśród klas szóstych, uczennica klasy VIa Lena Michałowska otrzymała dyplom laureata, zajmując 8 miejsce (1372 uczestników), a dwie uczennice klasy VIa Laura Jankowska i Aleksandra Zdziechowska otrzymały dyplomy wyróżnienia za zajęcie 12 i 15 miejsca. Anna Kaczorowska
18.06.2019
Sukcesy naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie polonistycznym ALBUS
Klasa IV
Marta Borkowska 9 miejsce - laureatka
Laura Krzyżaniak 16 miejsce
Ada Dałek 20 miejsce
Wiktoria Stelmach 28 miejsce
W konkursie wzięło udział 680 uczniów.

Klasa V
Milan Kowenicki - 13 miejsce - wyróżnienie
Ryszard Witczak 13 miejsce - wyróżnienie
Antonina Marszałek 14 miejsce - wyróżnienie
Maurycy Wójtowski 19 miejsce
Antoni Grzywa 24 miejsce
Maria Łuczak 25 miejsce
Agnieszka Majda 27 miejsce
W konkursie wzięło udział 919 uczniów.

Wszystkim uczestnikom gratuluję. Możemy być dumni z naszych uczniów :)
Weronika Nowak
18.06.2019
Kokoro podejmuje współpracę z Akademią Muzyczną
W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Mistrzów Kokoro podejmuje współpracę z Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz liceum zyskają dostęp do bogatej oferty dydaktyczno-artystycznej. Zajęcia muzyczne będą realizowane z wykorzystaniem działań w takich formach, jak:
 • gra na instrumentach
 • śpiew
 • ruch z muzyką
 • słuchanie muzyki
Istotnym aspektem wspólnych działań jest pomoc Akademii Muzycznej w wyposażeniu sali lekcyjnej w różnorodne środki dydaktyczne, m.in.:
 • tablica multimedialna z rzutnikiem
 • sprzęt audiowizualny
 • pianina
 • keyboardy
 • instrumenty perkusyjne o określonej i nieokreślonej wysokości brzmienia
 • księgozbiór
 • płytoteka
Nauczyciel przedmiotów artystycznych pracujący z naszymi uczniami, jednocześnie realizuje zajęcia metodyczne oraz sprawuje opiekę nad praktykami pedagogicznymi na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej. Udział w zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych profesjonalnie przygotowanych studentów uatrakcyjni i wzbogaci proces nauczania w naszej placówce.

Nasi uczniowie będą mieli również okazję do obcowania z muzyką „na żywo” w formie koncertów i audycji muzycznych w wykonaniu studentów, zarówno na terenie szkoły, jak i w gmachu Akademii Muzycznej w Łodzi.
28.05.2019
Szkoła Mistrzów Kokoro rozpoczęła współpracę z Widzewem Łódź S.A.
Na podstawie umowy o współpracy partnerem naszej Szkoły został Widzew Łódź S.A. Na mocy porozumienia w roku szkolnym 2019/2020 uruchomimy dwie klasy pierwsze Liceum Ogólnokształcącego mistrzostwa sportowego pod patronatem programowym i na warunkach ustalonych wspólnie z klubem. W związku z tym Widzew będzie brał udział w ustalaniu planu nauczania i programu szkolenia sportowego dla uczniów w nowo powstałych klasach w "Szkole Mistrzów Kokoro". Współpraca klubu i szkoły ma zapewnić uczniom odpowiednie przygotowanie do uprawiania sportu zawodowego. W przyszłości partnerstwo może zostać rozszerzone.
21.05.2019
Podziękowania dla wydawnictwa Znak
Dziękujemy wydawnictwu Znak za darowiznę w postaci książek. Wydawnictwo przekazało do tworzonej w naszej szkole biblioteki książki o wartości rynkowej ponad 1300 zł.
06.05.2019

Zakładamy ogród wokół szkoły
Z nadejściem wiosny rozpoczęliśmy prace na terenie przyszkolnym. Zainspirowani pomysłem jednej z mam, która hobbystycznie zajmuje się projektowaniem ogrodów, i z jej pomocą, zakupiliśmy około setki sadzonek drzew i krzewów, które zasadziliśmy wzdłuż ogrodzenia, aby za jakiś czas cieszyć się żywopłotem złożonych z kwitnących krzewów. Na spektakularny efekt przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Na razie podziwiamy rozwijające się liście młodych roślin.
06.05.2019

Finał Pucharu Polski w Pływaniu
Zawody zgromadziły na olimpijskiej pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim aż 600 zawodników, w tym takie sławy jak: Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Konrad Czerniak, Radosław Kawęcki, Tomasz Polewka czy Wojciech Wojdak. Wśród olimpijczyków, rekordzistów Polski, mistrzów i wicemistrzów świata bardzo dobrze zaprezentowały się nasze uczennice. Obie trzykrotnie zajmowały cenne miejsca w pierwszych dziesiątkach w swojej kategorii wiekowej: Zosia Kruzerowska (1 miejsce 200 m grzbietowym, 5 miejsce na 100 m grzbietowym, 8 miejsce na 50 m grzbietowym), Magda Wrona (7 miejsce na 200 m grzbietowym, 8 miejsce na 200 m klasycznym, 10 miejsce na 100 m grzbietowym) i jednocześnie Magda aż trzykrotnie ustanawiała nowe rekordy życiowe. Gratulujemy!
06.05.2019
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Judo
Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że nasza uczennica, zawodniczka Kokoro Łódź, Natalia Stokłosa zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Tym samym Natalia obroniła tytuł zdobyty przed rokiem. Na piątym miejscu uplasował się Bruno Jesionek (również zawodnik Kokoro Łódź) przegrywając walkę o brązowy medal. Poza strefą punktowaną Adrian Kasiński. Gratulacje dla zawodniczki i zawodników
06.05.2019

Wycieczka do Wrocławia i do Krakowa
W kwietniu uczniowie Szkoły Mistrzów Kokoro wraz z wychowawcami pojechali na wycieczki klasowe. Klasy IV-VII wybrały się na trzy dni do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej. Uczniowie zwiedzili Stare Miasto we Wrocławiu, podziwiali Panoramę Racławicką i odwiedzili Ogród Japoński. Nie mogło też zabraknąć wizyty w Afrykarium. Następnego dnia zwiedzili twierdzę w Kłodzku i inne atrakcje tego miasta oraz Kaplicę Czaszek w Kudowie, a także zdobyli najwyższy szczyt gór stołowych Szczeliniec Wielki. Ostatniego dnia klasy zwiedziły Kopalnię Złota w Złotym Stoku.
W tym czasie uczniowie klas I-III bawili się na dwudniowej wycieczce podczas której zwiedzili Kraków oraz kopalnię soli w Wieliczce. Prawdziwą atrakcyjną była też wizyta w Parku Dinozaurów oraz w słynnym Domku do Góry Nogami.
06.05.2019

Zdrowe i smaczne
W środę 3 kwietnia klasa IVA wraz z wychowawczynią panią Magdą Justyńską zaprosiła całą szkołę na degustację soków i koktajli mleczno-owocowych. Szkolna stołówka zamieniła się w prawdziwą fabrykę pożywnych napoi. Gospodarze obierali, kroili i wyciskali przyniesione przez siebie produkty i gorąco zapraszali wszystkich do częstowania się. Mamy nadzieję, że poprosicie kolegów i koleżanki o przepisy i przygotujecie swój ulubiony koktajl w domu
14.04.2019

XX Festiwal Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza
Gratulujemy sukcesu w Mistrzostwach Polski WADF (World Artistic Dance Federation) naszej uczennicy Lenie Michałowskiej.
Lena wytańczyła następujące miejsca:
I miejsce w kategorii formacja
II miejsce w kategorii miniformacji, a w kategorii solo
V miejsce w kategorii solo
14.04.2019

Ogólnopolskie zawody pływackie - Poznań
30 marca w Poznaniu na Termach Maltańskich podczas ogólnopolskich zawodów pływackich wśród blisko 500 zgłoszonych zawodników mogliśmy kibicować dwóm naszych uczennicom. Zawodniczki rywalizowały w kategorii ze starszymi 2004-03. Tym bardziej miło nam poinformować, że dzięki nowym rekordom życiowym udało się zdobyć wysokie miejsca w klasyfikacji:
- Zosia Kruzerowska 2004 - 4 miejsce na 100 m stylem grzbietowym, 5 miejsce na 200 m stylem grzbietowym)
- Magda Wrona 2004 - 4 miejsce na 200 m stylem klasycznym)
14.04.2019
Niecodzienna lekcja języka angielskiego
25.03.2019 uczniowie naszej szkoły wybrali się do teatru V6 w Łodzi na spektakl „Romeo and Juliet”. Przedstawienie w języku angielskim zostało wystawione przez aktorów teatru TNT z Wielkiej Brytanii. TNT Theatre Britain to rodzaj objazdowego teatru, którego nadrzędnym celem jest szerzenie angielskiej i amerykańskiej kultury. Na repertuar składają się dramaty i komedie zaliczane do klasyki teatru. Wszystkie przedstawienia wystawiane są w języku angielskim i występują w nich aktorzy, którzy na co dzień pracują na deskach angielskich teatrów. Ponadczasowa tematyka utworu, piękny język oraz wspaniała gra aktorów dostarczyła młodzieży niezapomnianych wrażeń. Przestawienie było nie tylko niecodzienną lekcją języka angielskiego, ale również ciekawą formą wzbogacania wiadomości z zakresu kultury i literatury angielskiej.

Zdjęcia ze spektaklu pobrano ze strony TNT Theatre Britain.
14.04.2019

Wielkopolski Międzynarodowy Puchar Judo - Poznań-Suchy Las - 24 marca
Udany wyjazd do Poznania naszych uczniów. Wystartowaliśmy w kategoriach U10, U12, U14, U16 (Puchar Polski) oraz U18. Dobre walki, zbieranie kolejnych doświadczeń, to był główny cel naszego wyjazdu. Zajęte miejsca:
1 miejsca: Janina Nowoselska, Illia Oliinyk, Ruslan Korop
2 miejsca: Barbara Syromyatnikova, Tadeusz Książkiewicz, Tymoteusz Draniewicz,
3 miejsca: Sergiusz Lonc, Jakub Cichomski, Vitalii Ambroziak, Yurii Kalinchyk, Vitalii Polishchuk
5 miejsca: Alicja Książkiewicz, Adrian Kasiński, Kamil Lewandowski
7 miejsca: Dmytro Verichev, Casper Surowiński, Sebastian Wojtysiak
Pozostali poza miejscami punktowanymi
Gratulacje dla zawodników
14.04.2019

Gimnastyka artystyczna - turniej w Katowicach 23-24 marca
W Katowicach 23- 24 marca odbył się ”II Śląski Turniej o Złotego Szmaterloka”. Nasze uczennice, zawodniczki MUKS Widzew Łodź, spisały się na medal.
Rocznik 2008 klasa B – Maria Rosak – I miejsce
Rocznik 2010 klasa B – Oliwia Wojtysiak – II miejsce
Gratulujemy im sukcesu! Przede wszystkim obie wykonały mega tytaniczną pracę na sobą i przełamywaniem własnych słabości. Za dwa tygodnie przed nimi największy sprawdzian: Zawody w Twardogórze Oliwia Wojtysiak pierwszy raz będzie startowała w klasie A.
Marysia ma ostatni sprawdzian przed ogólnopolskimi mistrzostwami organizowanymi przez Polski Związek Gimnastyczny
14.04.2019
W hołdzie bohaterom
20 marca klasa IB LO wraz z wychowawcą Magdaleną Skoneczną oraz nauczycielem historii Małgorzatą Goździecką wzięła udział w uroczystości odsłonięcia pomnika poświęconego żołnierzom Armii Krajowej. W ceremonii na placu Hallera uczestniczyli kombatanci, uczniowie łódzkich szkół, przedstawiciele służb mundurowych oraz władze miasta i łódzcy politycy. W ten sposób miasto uhonorowało żołnierzy tej formacji, a w szczególności tych z łódzkiego Okręgu AK „Barka”. Oficjalnego odsłonięcia dokonała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej płk Jerzy Żelaśkiewicz.
14.04.2019

Wyniki rekrutacji do Szkoły Podstawowej
Zakończyliśmy rekrutację do Szkoły Podstawowej. Do osób, które zakwalifikowały się do wybranych klas zadzwonimy z informacją o przyjęciu.
Ponieważ nie wszystkim chętnym udało się zakwalifikować zostało nam kilka miejsc. Rozpoczynamy rekrutację uzupełniającą. Wnioski prosimy składać do końca maja 2019 roku.
20.03.2019
Mała Liga KOKORO - II zawody
W niedzielę nasi najmłodsi rywalizowali w II Edycji Małej Ligi KOKORO. Jak zwykle było wiele emocji, ale wszyscy byli bardzo dzielni. Widać spory progres u tych, którzy regularnie uczestniczą w sobotnich randori. Gratulacje dla wszystkich uczestników.
20.03.2019
Zaczarowany kraj - Indie
Ostatni miesiąc dwie uczennice klasy IA spędziły w Indiach. Dlatego też, 13 marca odwiedziła nas mama Nicoli i Kamelii, aby w wspólnie z córkami przybliżyć nam fascynujący, tętniący życiem, mieniący się pięknymi barwami, wibrującymi dźwiękami kraj, jakim są Indie. Dowiedziałyśmy się, że jest to miejsce zupełnie odmienne od Polski. Mieszka tam znacznie więcej ludzi niż w naszym kraju, dlatego jest gwarno, tłoczno, głośno, kolorowo i wesoło. Klimat Indii jest duszny i gorący, dlatego ludzie ubierają się w cienkie bawełniane stroje. Budynki wyglądają zupełnie inaczej niż w Europie, a krowy i psy chodzą swobodnie po ulicach. Ponieważ Indie są ogromne, ich krajobrazy również są zaskakująco zróżnicowane – od pól ryżowych, poprzez rzeki, do najwyższych gór świata – Himalajów. Mieszkańcy poszczególnych części Indii wyznają różne religie i w związku z tym kultywują rozmaite zwyczaje. Dowiedziałyśmy się, że słonie są otoczone niezwykłą czcią i podczas różnych uroczystości Hindusi przystrajają je niezwykle kolorowo, żeby wyglądały dostojnie i pięknie. Na koniec nauczyłyśmy się hinduskiego tańca i spróbowałyśmy słodkich przysmaków przywiezionych prosto z Indii. Bardzo dziękujemy za niezwykłą, niesamowicie ciekawą lekcję.
20.03.2019

Liga Strzelców
W dniu 11 marca dla uczniów trenujących strzelectwo sportowe ruszyła Liga Strzelców. Mieliśmy możliwość podsumowania umiejętności nabytych podczas dotychczasowych treningów strzelania z broni pneumatycznej. Zawody odbyły się w duchu sportowej rywalizacji. Strzelectwo to nie tylko umiejętności techniczne, to także kształtowanie charakteru, które przyczynia się do samorozwoju i kształtowania pozytywnych cech takich jak: odwaga, wiara w siebie, umiejętność skupienia i słuchania, słuchania poleceń, systematyczność, punktualność.
Uczniowie oddali po 6 strzałów na dystansie 10 m. Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych wyników:
Pawlow Oleg 55 pkt
Sosnowska Zuzanna 52pkt
Grygowski Jan 51 pkt
Kielanowicz Remigiusz 49 pkt
Kozaczuk Piotr 48 pkt
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Zuzanna Sosnowska, która mimo młodego wieku uzyskuje bardzo dobre rezultaty. Następne odsłona Ligi już w kwietniu, czekamy na nowych liderów.
14.03.2019

Zimowe Mistrzostwa Województwa w pływaniu
W dniach 9-10 marca na 50-metrowej pływalni Politechniki Łódzkiej rozegrane zostały Zimowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w pływaniu.
Miło nam poinformować, że dzięki zwycięstwom w swoim roczniku 2 tytuły Mistrzyni Okręgu wywalczyła Zosia Kruzerowska - uczennica klasy 8. Sztuka ta udała się Zosi na 50 i 100 m st. grzbietowym. Cieszy fakt, że w obu tych konkurencjach na podium ze srebrnym medalem z niewielką stratą do Zosi oglądaliśmy jeszcze drugą naszą uczennicę - Magdę Wronę. Ponadto Zosia była jeszcze 2 na 200 m stylem grzbietowym, a jej koleżanka klubowa Magda Wrona 3 na 50 m stylem klasycznym. To nie koniec sukcesów naszych pływaków - srebro zdobył również nasz 7-klasista Michał Kaczmarek płynąc najszybciej w karierze na 200 m st. dowolnym. Michał do kompletu dorzucił jeszcze brązowy medal na 50 m st. grzbietowym.

Serdecznie gratulujemy!
14.03.2019

I Turniej Gier i Zabaw
6 marca w naszej szkole zorganizowany został I Turniej Gier i Zabaw o Puchar Dyrektora Szkoły Mistrzów KOKORO. Wszystkie szkoły startowały w dwóch kategoriach wiekowych ( klasy IV i klasy V). Rywalizacja oparta była na klasycznej grze ,,wyścigi rzędów". Poszczególne konkurencje sprawdzały szybkość, zwinność i koordynację zawodników. Zaangażowanie uczestników sięgało zenitu, a doping był tak głośny, że słychać nas było w całej szkole. Dzieciaki tak świetnie się bawiły, że szkoły zapowiedziały już kolejne edycje.
Wyniki:
IV klasy: I miejsce KOKORO II miejsce Szkoła Podstawowa nr 110, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 130.
V klasy: I miejsce KOKORO, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 130, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 110.
Jesteśmy dumni z zajęcia przez naszych uczniów pierwszych miejsc w obu kategoriach. To pokazuje, że wystarczy zaledwie kilka miesięcy regularnych zajęć sportowych, aby dziecko poprawiło w znaczący sposób ogólną sprawność fizyczną.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i nauczycieli!
14.03.2019

Wizyta w bibliotece
Nasi najmłodsi uczniowie (klasy I-III) odwiedzili filię Biblioteki Publicznej nr 76 przy ul. Lenartowicza. Wiele książek przeszło przez ręce dzieci, by w końcu trafić na całkiem pokaźny stosik, który powędrował do domów młodych czytelników. Nasi uczniowie wykazali się doskonałą znajomością klasyki literatury dziecięcej oraz bardzo sprecyzowanymi zainteresowaniami czytelniczymi. Dziękujemy paniom bibliotekarkom za miło i pożytecznie spędzony czas.
14.03.2019

Pierwszy bus Szkoły Kokoro
Pierwszy busik, prosto z fabryki, już jest. Teraz tylko oklejanie i będziemy mogli śmigać na wyjazdowe zawody Wielkie podziękowania dla naszych przyjaciół i sponsorów z firmy Perfekt Koło.
14.03.2019
Starty Judoków
Nasi uczniowie wzięli udział w silnie obsadzonym Międzynarodowym Pucharze Czech Grand Prix Ostrava 2019. Na starcie stanęło ponad 1500 zawodniczek i zawodników. Po zawodach wzięliśmy udział w campie. Możemy być zadowoleni z pierwszego w tym roku startu i postawy naszych zawodników:
1 miejsce - Natalia Stokłosa
2 miejsca - Illia Oliinyk oraz Ruslan Korop
3 miejsce - Yurii Kalinchyk
9 miejsce - Sergiusz Lonc
Tymoteusz Draniewicz i Vitalii Polishchuk nie przebili się przez eliminacje.

We wcześniejszym starcie w Pucharze Europy wystartowało dwoje naszych zawodników. We Włoszech Natalia Stokłosa zajęła 9 miejsce, a w Hiszpanii Bruno Jesionek nie przebił się przez eliminacje. Już wkrótce kolejne starty i kolejne wyzwania

Gratulujemy!
14.03.2019
Ferie w Szkole Mistrzów KOKORO
Uczniowie naszej szkoły, którzy spędzali pierwszy tydzień ferii korzystając z opieki szkolnej świetlicy nie mogli narzekać na nudę. Odwiedziliśmy interaktywną wystawę "Kotłownia" w Muzeum Włókiennictwa. W zrewitalizowanej kotłowni dawnej fabryki Ludwika Geyera, dzięki filmom, animacjom, quizom i grom, do których wykorzystano najnowsze technologie, zapoznaliśmy się z historią przemysłu włókienniczego oraz samej Białej Fabryki i rodziny Geyerów. W Muzeum Kinematografii uczestniczyliśmy w ekscytujących warsztatach. Przy okazji szukania rekwizytów niezbędnych do wyprawienia bohaterów filmowych w wielka podróż, zwiedziliśmy pałac Scheiblera. Na koniec zajęć obejrzeliśmy projekcję filmu: "Bolek i Lolek wyruszają w świat". Również na miejscu, w szkole, dzieci nie mogły narzekać na nudę. Oprócz "klasycznych" zajęć plastycznych, gier i zabaw ruchowych, nasza nauczycielka chemii wprowadziła młodych odkrywców w zaczarowany świat eksperymentów. Miło było popatrzeć na błysk ciekawości i radość w ich oczach.
20.02.2019

Walentynki
Ze względu na termin ferii zimowych Walentynki odbyły się w naszej szkole już na początku lutego. Działała poczta walentynkowa - do czerwonych pudełek na parterze i I piętrze dzieci mogły wrzucać kartki walentynkowe dla wszystkich osób bliskich sercu. Tuż przed feriami specjalni listonosze roznosili liściki i kartki. Z okazji Walentynek został także ogłoszony konkurs na najciekawiej wykonane serce walentynkowe. Zgłoszone prace były niezwykle ciekawe i wykonane z ogromną starannością. Wyróżniono aż pięć prac, nagradzając wykonawców walentynkowymi kubkami. Wszystkie prace pięknie zdobią korytarz szkoły na I pietrze.
17.02.2019

Lekcja na śniegu
Wspaniała lekcja wychowania fizycznego na śniegu!!!!! Roześmiane miny uczniów mówią same za siebie :)
17.02.2019

Bezpieczne Ferie - konkurs
Przed feriami zimowymi odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny Bezpieczne Ferie. Zarówno młodsze jak i starsze dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas uprawiania sportów zimowych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali kolorowe odblaski a wyróżnione prace zostały umieszczone na gazetce ściennej. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych.
17.02.2019
Bal karnawałowy
W przeddzień ferii zimowych uczniowie najmłodszych klas bawili się na balu karnawałowym. Księżniczki, postaci z bajek, anioły, przedstawiciele różnych zawodów wesoło tańczyli i brali udział w zabawach i konkursach animowanych przez wychowawców
17.02.2019

Koncert finałowy - Aniołkowe Granie
Koncert finałowy łódzkiej części ogólnopolskiej akcji „Aniołkowe Granie” odbył się w poniedziałek 21 stycznia w Teatrze Wielkim. W poprzednim roku, kiedy Łódź przyłączyła się do akcji, wzięło w niej udział 5 placówek. Ale w tym roku koordynatorki przedsięwzięcia, Dominika Sznajder, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 90, oraz Ewa Morzyszek-Banaszczyk, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 137, włożyły tak wiele serca w promowanie akcji, że Łódź zajęła drugie miejsce w Polsce pod względem "aniołkowej" aktywności. We Wrocławiu, który zainicjował akcję kilka lat temu, zaangażowało się w tym roku ponad 30 placówek. W Łodzi - 22. W ramach całej akcji, w Łodzi obdarowano ponad 70 dzieci i ich rodzin.

Na scenie Teatru Wielkiego zaprezentowały się dzieci z każdego z 13 przedszkoli i ośmiu szkół. Na widowni zasiedli rodzice przedszkolaków i uczniów oraz rodziny zastępcze biorące udział w akcji. Gości powitał Marcin Gołaszewski, przewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej. Naszą szkołę reprezentowały Wiktoria Stelmach i Ada Dałek z klasy IVA.
I najważniejsze, Szkoła Mistrzów Kokoro dzięki hojności rodziców i uczniów uzbierała 21 kg artykułów spożywczych i 8 kg środków czystości oraz ponad 600 zł. Wszystkie dary przekazaliśmy koordynatorce z MOPS, która prosiła, w imieniu rodzin, o przekazanie gorących podziękowań wszystkim darczyńcom. Takie wsparcie wiele znaczy dla rodziny Roberta i Wiktorii. Dziękujemy
28.01.2019

Cooking challenge - gotowanie po angielsku
15.01.2019 uczniowie klasy VIa uczyli się języka angielskiego metodą CLIL. Lekcja CLIL oparta na temacie wziętym z prawdziwego życia dotyczyła gotowania. Uczniowie, pracując w grupach, przygotowywali z przyniesionych składników potrawy. Najpierw musieli wymienić po angielsku potrzebne składniki oraz przybory kuchenne, a następnie udzielać sobie wskazówek i instrukcji. Na koniec każda grupa zaprezentowała potrawę i opowiedziała po angielsku jak została wykonana. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem.
28.01.2019

Biblioteczka szkolna
Od stycznia jest już w naszej szkole ogólnodostępna biblioteczka szkolna na I piętrze. W biblioteczne udało nam się zgromadzić ponad 60 tytułów (około 80 książek) - niektóre książki są w kilku egzemplarzach. Mamy książki dla dzieci, młodzieży oraz lektury szkolne. Zachęcamy do czytania, książki czekają.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Anna Kaczorowska
28.01.2019
Szkolna akcja "Wkręć się w pomaganie"
W naszej szkole zbieraliśmy plastikowe nakrętki dla chorego chłopca Antosia. Uzbieraliśmy kilka dużych worków. Bardzo ważne jest, żeby przesypać wszystkie nakrętki do dużych worków i sprawdzić czy nie ma wśród nich plastikowych torebek lub innych rzeczy. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego pilnie pracowali sortując plastikowe nakrętki i przesypując do dużych worków. Nakrętki przekazaliśmy mamie Antosia, która poprzez fundację wymienia je na środki finansowe, które może przeznaczyć na rehabilitację chłopca. Ilości nakrętek, które są potrzebne, aby można było realnie pomóc jednej chorej osobie są liczone w tonach! Dlatego zbierajmy dalej, to nie koniec pomagania!

Po co zbierać plastikowe nakrętki?
Nakrętki są tak cenne, bo są wykonane z czystego polimeru PET, podczas gdy butelki zrobione są z plastiku o innym składzie. To ważne, bo nakrętki dużo łatwiej poddać recyklingowi, a to oznacza, że proces sam w sobie jest tańszy i bardziej opłacalny. Nakrętki z czystego polietylenu bez problemu zamienia się w specjalny granulat. Z niego można szybko robić następne plastikowe nakrętki, opakowania, a nawet rury PCW. Przy okazji zbiórki nakrętek pomagamy także chronić środowisko. Butelki bez nakrętek łatwiej zgnieść, co obniża koszty ich magazynowania oraz przewożenia. Podczas zbierania nakrętek należy również pamiętać aby przesypać je do jednego wspólnego worka. Ułatwia to bardzo pracę osób obierających plastikowe nakrętki.

Wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w akcję i prosimy o dalsze worki z nakrętkami.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego,
Anna Kaczorowska
15.01.2019

Woda wraca
W klasie IVA, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu jednej z mam, zostały zorganizowane integracyjne warsztaty muzyczne. Uczniowie naszej szkoły uczyli się wybijać rytm, czytać nuty oraz tworzyli własne kompozycje muzyczne. Okazuje się, że każdy może czerpać radość z tworzenia muzyki.
13.01.2019

Warsztaty Świąteczne na ludowo
W dniu 18.12 uczniowie klas IVa, Va, Vb i VIa Szkoły Mistrzostwa Sportowego KOKORO wybrali się na świąteczne warsztaty kulinarne "Spotkanie z tradycją". Warsztaty odbywały się w karczmie w Bednarach pod Łowiczem. Na początku dzieci wysłuchały krótkiego wykładu na temat tradycji bożonarodzeniowych, a następnie przystąpiły do części praktycznej, polegającej na samodzielnym przygotowaniu potraw. Wszystkie dzieci dostały jednorazowe fartuszki i z zapałem zabrały się do pracy. Dzieci pracowały w grupach pod czujnym okiem pracowników restauracji. Nasi uczniowie własnoręcznie przygotowali pierniki, pierogi, uszka, sałatkę, śledzie i makiełki. Na koniec odbyła się zainscenizowana kolacja wigilijna, podczas której dzieci wraz z nauczycielami zasiedli przy stole i z apetytem mogli zjeść przygotowane wcześniej potrawy.
03.01.2019

Woda wraca
Naszą szkołę odwiedził Szop Pracz z Grupowej Oczyszczalni Ścieków. Uczniowie dowiedzieli się, że mieszkańcy Łodzi wrzucają do kanalizacji aż 200 ton śmieci miesięcznie! W toaletach ląduje wszystko, co tylko się zmieści: kapsle, baterie, środki higieny osobistej, puszki po napojach, lekarstwa, a wśród nich te najbardziej uciążliwe, czyli patyczki do uszu. Patyczki trudno wyłowić, zatrzymują się w pompach, powodują awarie. Zajęcia edukacyjne mają pomóc rozwiązać ten problem i uświadomić młodszym i starszym, że toaleta to nie kosz na śmieci.
03.01.2019

Świąteczne Konkursy
W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wykazania się talentami w różnych konkursach plastycznych, których motywem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia.

W szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny, konkurs ozdób choinkowych oraz konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Uczniowie, którzy postanowili spróbować swoich sił w konkursach zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Poniżej prezentujemy przepiękne pracy młodych twórców.
24.12.2018

Kiermasz Świąteczny
W ramach akcji Aniołkowe Granie w dniach 13, 14 i 17 grudnia, pod okiem nauczycielek ze świetlicy odbył się Kiermasz Świąteczny. Uczniowie dwoili się i troili, żeby zebrać jak najwięcej na szczytny cel, jakim jest zebranie pieniędzy potrzebnych chorej Wiktorii (dziewczynce przebywającej w rodzinie zastępczej) na rehabilitację. Dziękujemy wszystkim, którzy kupili zrobione przez naszych uczniów kartki świąteczne i ozdoby choinkowe. Nadal, do 9 stycznia, zbieramy produkty spożywcze z długim terminem przydatności oraz środki czystości, które przekażemy rodzinom Roberta i Wiktorii przed finałem Aniołkowego Grania, czyli przed 21 stycznia.
24.12.2018

Rozpoczynamy zbiórkę w ramach projektu Aniołkowe Granie
W dniach od 13 grudnia do 9 stycznia będziemy prowadzić zbiórkę na rzecz dwójki dzieci z rodzin zastępczych. W holu, w oznakowanym koszu będzie można zostawiać żywność z długim terminem przydatności oraz środki czystości. Bardzo przydadzą się też pieluchomajtki dla dziewczynki (Semi 1).

W dniach 13 – 14 oraz 17 grudnia (podczas konsultacji) nasi uczniowie pod opieką nauczycielek ze świetlicy szkolnej zorganizują Kiermasz Świąteczny, na którym będzie można zakupić przepiękne, własnoręcznie wytworzone ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc dla Wiktorii i Roberta. Środki przekażemy rodzinom poprzez koordynatorkę z MOPSu.

Dlaczego nasza pomoc bardzo się przyda?
Wiktorią (11 lat) opiekuje się babcia z dziadkiem. Ich sytuacja finansowa w porównaniu z potrzebami jest trudna. Dziewczynka jest zaliczona do osób niepełnosprawnych od urodzenia. Urodziła się z ciąży bliźniaczej jako wcześniak. Dziewczynka jest leżąca, pampersowana. Choruje na epilepsję oraz mózgowe porażenie dziecięce. Jest poddawana rehabilitacji w Poradni Lekarskiej. Ponadto rodzic zastępczy opłaca rehabilitanta, który ćwiczy z dzieckiem w domu. Dziewczynka jest również głęboko upośledzona poznawczo i zawsze będzie wymagała pomocy osoby drugiej.

Robert (13 lat) jest krótko w rodzinie zastępczej, bo dopiero 2 miesiące. Rodziną zastępczą jest jego babcia. Bardzo się stara, by chłopiec nie różnił się od innych dzieci. Ma niską emeryturę i nie stać jej na wiele rzeczy. Chłopiec ma ADHD, jest leczony farmakologicznie. Ma w sobie dużo lęku, że zostanie zabrany od babci i umieszczony w Domu Dziecka.
10.12.2018
Sportowe Mikołajki
06 grudnia Szkoła Mistrzów KOKORO zorganizowała Sportowe Mikołajki. Zaprosiliśmy na tę wyjątkową uroczystość wielu znamienitych gości oraz nauczycieli naszej szkoły. Występujący uczniowie pokazali na czym, oprócz pilnej nauki w szkole, koncentrują się w swoim młodym życiu. Pokaz, oprócz niesamowitych wrażeń, emocji, a nawet łez wzruszenia, uświadomił nauczycielom przedmiotów innych niż wychowanie fizyczne jak ciężko pracują ich uczniowie. Piękna uroczystość, wspaniałe pokazy, wyjątkowy dzień. Zamieszczamy krótkie fragmenty, gdyż osobny pokaz uczniowie zaprezentują rodzicom i bliskim już w roku 2019, a nie chcemy psuć zabawy.
09.12.2018
Avatar

Mój przyjaciel Miś
8 listopada 2018 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Mój przyjaciel - Miś" zorganizowany dla uczniów klas I - III. Na konkurs wpłynęło 19 prac wykonanych w różnorodnych technikach.
Przyznano nagrody i dyplomy. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła praca Gabrieli Wesołowskiej z klasy IIIa, drugie Kristiny Kvilenkovej z klasy IIa, trzecie Zofii Połoczańskiej-Gorzkiewicz z klasy Ib. Wyróżniono również prace: Julii Nowakowskiej z klasy Ia, Michaliny Kukulskiej z klasy Ib, Zuzanny Kołodziejczyk z klasy Ib, Oliwii Wojtysiak z klasy IIa i Sebastiana Wojtysiaka z klasy IIa. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
07.12.2018

Szkoła Mistrzów Kokoro włączyła się do akcji Aniołkowe Granie
Szkoła Mistrzów Kokoro włączyła się do akcji Aniołkowe Granie. W tym roku odbędzie się ona po raz 15 w Polsce, a w Łodzi po raz drugi. W łódzkiej części akcji wezmą udział 22 placówki edukacyjne, a w całym kraju 136.

Aniołkowe Granie to ogólnopolski projekt edukacyjny mający za zadanie wspierać idee rodzicielstwa zastępczego. Jego celem jest przybliżenie uczniom, a także rodzicom zasad rodzicielstwa zastępczego. Dodatkowo placówki, które przyłączyły się do Aniołkowego Grania, w porozumieniu z koordynatorem z MOPSu zbierają na swoim terenie rzeczy, które są najbardziej potrzebne konkretnym dzieciom, we wskazanej rodzinie zastępczej. Nasza szkoła „zaopiekuje się” dwójką dzieci, 11-letnią dziewczynką i 13-letnim chłopcem. Szczegóły akcji wkrótce.
29.11.2018
Dzień Pluszowego Misia
23 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły swoje pluszowe maskotki, które towarzyszyły im na lekcjach i w czasie przerw. Uczniowie poznali historię narodzin pluszowego misia oraz oglądali bajki z kultowymi bohaterami. Wszystkie misie zostały uwiecznione na wspólnych fotografiach.
29.11.2018
Śniadanie daje moc
"Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i najlepszy start w nowy dzień" - świadome wagi tego zdania, uczennice z klasy I A wzięły udział w programie "Śniadanie daje moc". Akcja polegała na zorganizowaniu w klasie wspólnego śniadania. I tak w listopadowy, pochmurny czwartkowy poranek, dziewczynki z ochotą i zaangażowaniem przystąpiły do dzieła. Na stołach w mig zagościły przepyszne, apetyczne kolorowe kanapki wykonane z przyniesionych z domu produktów, a po szkolnym korytarzu unosił się wspaniały aromat przygotowanego posiłku. W myśl zasady "Dzień bez porcji warzyw, owoców lub soku, to dzień stracony", na talerzach królowały soczyste pomidory, aromatyczne ogórki, chrupiąca sałata i dorodna papryka. Oczywiście dzieci nie zapomniały też o owocach, z których zrobiły kolorową sałatkę. Na koniec zaprosiliśmy uczniów z innych klas aby mogli skosztować naszych zdrowych pyszności. Bardzo dziękujemy rodzicom za to, że nie tylko przygotowali dzieciom potrzebne produkty, ale też pomogli w organizacji śniadania w klasie.
29.11.2018

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w KOKORO
Każdego roku 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który ma nam wszystkim przypomnieć, jak ważna w naszym życiu jest życzliwość względem innych i jak wiele dobrego może zdziałać miły gest i uśmiech. Z tej okazji w naszej szkole zaplanowaliśmy Tydzień Życzliwości, którego koordynatorem była nauczycielka języka angielskiego p. Edyta Linowska.

Obchody zaczęliśmy już w poniedziałek, kiedy na holu szkolnym pojawiła się Skrzynka Życzliwości, do której uczniowie mogli wrzucać karteczki z miłymi słowami oraz pozdrowieniami skierowanymi do kolegów i koleżanek oraz pracowników szkoły. W Dniu Życzliwości i Pozdrowień skrzynka była pełna ciepłych słów a wszystkie kartki trafiły do adresatów. Wielu uczniów założyło w tym dniu koszulki w kolorze żółtym, symbolizującym słońce, radość i ciepło. Ambasadorzy akcji – uczniowie klasy 8a – rozdawali żółte naklejki z wizerunkiem uśmiechniętej buźki. Przewodniczący Samorządu Szkolnego Grzegorz Łuczak witał uczniów wchodzących do szkoły cukierkami z wesołymi pozdrowieniami.

Uczniowie z klas 4-8 SP oraz 1 LO wykonali plakaty promujące życzliwość, zawierające hasło lub sentencję związaną z tym wesołym świętem. Plakaty ozdobiły drzwi każdej sali lekcyjnej, tworząc barwną Aleję Życzliwości. W takcie obchodów Dnia Życzliwości w KOKORO każdy uczeń mógł zagłosować na najciekawsze hasło, a zwycięska klasa 7a otrzymała słodkie upominki. Uczniowie wysłuchali bajki „O Ciepłym i Puchatym”, której zakończenie zmusza do zastanowienia i refleksji. Korytarz szkoły zdobiło piękne Drzewko Życzliwości, do którego uczniowie mogli przyczepić listki z życzliwym podpisem. Natomiast na tablicy zatytułowanej Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego wielu uczniów umieściło zabawne pozdrowienie lub komplement.

Wszyscy byli tego dnia mili i uprzejmi względem siebie, a dzień zaczynał się i kończył uśmiechem. Mamy nadzieję, że ta atmosfera pozostanie z nami na długo. Ważne jest to, abyśmy byli dla siebie życzliwi na co dzień, a nie tylko od święta.
23.11.2018

Koło działań twórczych
W każdy czwartek na 7 godzinie lekcyjnej uczniowie uczestniczą w zajęciach koła Działań Twórczych. Zajęcia mają na celu rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej , indywidualnych zdolności uczniów, ich wyobraźni oraz twórczego myślenia. Zajęcia pobudzają kreatywność oraz doskonalą sprawność manualną dzieci. Różnorodność tematyczna stwarza możliwość do wprowadzania i poznawania przez uczniów wielu technik plastycznych. Mali artyści kształcą zmysły kompozycyjne i wyzwalają radość tworzenia.
23.11.2018

Wyjście do kina i na kręgle
W dniu 21 listopada uczniowie klas Va, Vb, VIa i VIIIa wybrali sie do kina Helios w Sukcesji na film "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Film ten to zrealizowana z ogromnym rozmachem produkcja inspirowana klasyczną baśnią E.T.A. Hoffmana w pięknej oprawie muzycznej. Po filmie poszliśmy na kręgle do kręgielni Król Kul, gdzie nasi uczniowie wraz z kolegami z Ukrainy stworzyli drużyny i z zapałem grali starają się zdobyć jak najwięcej punktów. Było to bardzo udane wyjście integracyjne.
23.11.2018

Sukcesy judoków
Pracowity weekend za nami. Aż trzy turnieje, w których uczestniczyliśmy w sobotę. Na początek dobre wieści z Gyor na Węgrzech, gdzie w Pucharze Europy kadetów nasza uczennica Natalia Stokłosa zajęła piąte miejsce.

W Gdańsku nasi najwyżej sklasyfikowani po sześciu turniejach ligi zawodnicy walczyli w mocno obsadzonej International Judo League. Wysłaliśmy siódemkę zawodników, pięciu wraca z medalami.
1 miejsca: Dariusz Jaworowski, Iliia Oliinyk
2 miejsce: Sergiusz Lonc
3 miejsca: Krystian Jarosik, Kamil Lewandowski

Do Sochaczewa na turniej międzynarodowy pojechało 23 naszych uczniów. Zawody z racji skali trudności spełniły swoje zadanie, gdyż pozwoliły wszystkim powalczyć kilka razy, a o to głównie chodziło. Zdobyliśmy 19 medali:
1 miejsca: Larysa Hnatchuk, Yurii Kalinchyk, Ruslan Korop, Oleksandr Kovbasiuk, Oleksandr Mateichuk, Bartłomiej Mokros, Janina Nowosielska, Stanisław Tsuryk, Dmytro Verichev, Tatiana Wachowska
2 miejsca: Adrian Kasiński, Aleksandra Kowal, Iga Przybylska, Artur Shkromyda,
3 miejsca: Tymoteusz Draniewicz, Tymofii Kotyrlo, Alicja Książkiewicz, Yurii Svishchevskyi, Tymon Zwierzchowski
5 miejsca: Antoni Grzywa, Paweł Hase, Yurii Vakhovskyi
Gratulacje dla wszystkich zawodników
18.11.2018
Uroczystości upamiętniające obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
9 listopada odbyły się w naszej szkole uroczystości upamiętniające obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie starszych klas zebrali się, aby odśpiewać hymn i wysłuchać patriotycznych wierszy, odczytanych przez ich kolegów, a przewodniczący Komitetu Szkolnego przypomniał najważniejsze fakty związane z drogą Polaków do niepodległości. Najmłodsze klasy (1-3) spotkały się we własnym gronie, gdzie z werwą odśpiewały:
„Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajną i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił,
Chcemy byś również kochał ją i ty i ty…”
Już dużo wcześniej uczniowie przygotowywali się do upamiętnienia tego ważnego dla nas wszystkich dnia, wykonując liczne prace plastyczne oraz biało-czerwone rozetki. Chętni brali też udział w konkursach językowych: „100 słów na 100-lecie odzyskania niepodległości” i „I am proud to be polish”.
18.11.2018

19 października pojechaliśmy do Torunia
W Toruniu czekał już na nas przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał nam o historii miasta. Zwiedziliśmy najważniejsze zabytki miasta: Stary Rynek, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika oraz ruiny Zamku Krzyżackiego. Następne na liście zwiedzania było Muzeum Piernika. W świat pierników wprowadzały nas magiczne osoby, najpierw wiedźma i czeladnik, a potem rzutcy przedsiębiorcy z początków XX w. W wesoły sposób opowiedziano nam o tym jak się „pierwej” przyrządzało pierniki, dlaczego były one tak drogie i nierzadko traktowane jak lek. Ciasto dzieci zrobiły same, potem była już zabawa z foremkami i wypiekiem pierników.

Kolejnym punktem toruńskiej podróży było Planetarium i seans pt. "W poszukiwaniu życia". Seans zapoznał nas z narodzinami Ziemi i kształtowaniem jej powierzchni. Zobaczyliśmy, jak rodziło się życie na naszej planecie i jak zmieniał się jej krajobraz w dawnych erach.

Po seansie wybraliśmy się na Stary Rynek aby zakupić drobne upominki oraz podziwiać studzienkę ze statuetką flisaka otoczonego przez żaby. Tam dowiedzieliśmy się, że statuetka nawiązuje do legendy o pladze żab, która przed wiekami nawiedziła Toruń. Pogłaskaliśmy na szczęście żaby i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Łodzi.
31.10.2018

SZKOŁA MISTRZÓW GOŚCIŁA MISTRZÓW
W miniony piątek naszą szkołę odwiedzili, zaproszeni przez panią Justyńską, byłą zawodniczkę rugby, czołowi zawodnicy tej dyscypliny - Mistrzowie Polski Master Pharm Budowlani SA Łódź.

W pokazowej lekcji rugby uczestniczyli czołowi zawodnicy Master Pharm Budowlani SA Łódź, którzy demonstrowali uczniom podstawowe elementy techniczne w rugby oraz wyjaśniali główne zasady gry. Tradycyjnie już największe zainteresowanie wzbudziła formacja autowa, a do wyniesienia pod sufit przez silnych Gruzinów ustawiła się bardzo długa kolejka. W drugiej części zajęć dzieci opanowały podania piłki oraz zagrały w Rugby Tag.

Po zakończonej lekcji rozdawaniu autografów nie było końca. Mistrzowie zostali ugoszczeni domowymi ciastami upieczonymi przez rodziców.

Mistrzowie zaprosili też uczniów szkoły na decydujące mecze sezonu ekstraligi 2018.
23.10.2018

Ślubowanie klas pierwszych
W czwartek 18 października odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszych klas. Dzieci zaprezentowały licznie przybyłym rodzicom program artystyczny i sportowy. Nie tylko one były przejęte, ale również rodzice i wychowawcy, którym dziękujemy za przygotowanie tego wzruszającego wydarzenia.
23.10.2018

Fascynujący świat pszczół
Dnia 12.10.2018r. gościliśmy Pana Adama Wiklaka, który od kilku lat zajmuje się pszczelarstwem i pozyskiwaniem różnego rodzaju miodu pszczelego. Mając wieloletnie doświadczenie podzielił się z nami wiedzą na temat tych owadów, a nawet przedstawił nam jeden ze szklanych uli. Nasze lekcje były bardzo interesujące, co widać na dołączonych zdjęciach. Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli zobaczyć całą pasiekę...
22.10.2018

Wybory do Samorządu Szkolnego
W dniu 10.10.2018 odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Głosowały klasy IV-VIII SP oraz I LO. Oddano 89 głosów, 88 głosów ważnych i jeden głos nieważny.
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został GRZEGORZ ŁUCZAK.
Wice-przewodniczący - Ryszard Witczak
Skarbnik - Oskar Kopczyński
Sekretarz - Maurycy Wójtowski
Dziękujemy uczniom z klasy VIIIa i Vb za pomoc przy przeprowadzeniu wyborów oraz opiekunowi Samorządu, pani Annie Kaczorowskiej.
16.10.2018

Mistrzostwa Świata w Sambo
Dobre wieści z Gruzji, gdzie dwie zawodniczki klubu KOKORO walczyły w Mistrzostwach Świata w Sambo. Wicemistrzynią Świata do lat 18 została uczennica klasy Ia LO Natalia Stokłosa, a na VII miejscu w kategorii do lat 20 zameldowała się Magdalena Jarkowska. Gratulujemy!
16.10.2018

Gra terenowa na Młynku
W pierwszych dniach października, korzystając ze wspaniałej pogody, uczniowie klasy 6a i 7a wraz z nauczycielką wychowania fizycznego wybrali się na Młynek. Celem zajęć terenowych było aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, nauka współpracy w zespole jak również korzystanie z własnych zasobów wiedzy ogólnej. Uczniowie oprócz dość wyczerpującego biegu po parku mieli za zadanie odnaleźć i rozwiązać sześć kart pracy. Zadania dotyczyły wiedzy ogólnej z zakresu sportu, edukacji zdrowotnej, a nawet języka angielskiego. Za każde dobrze rozwiązane zadanie były punkty, lecz nie o punkty, a o dobrą zabawę tak naprawdę chodziło. Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zadowoleni i podekscytowani grą, dlatego też na wiosnę zorganizujemy kolejną, być może całodniową, atrakcję tego typu.
11.10.2018

VIII Grand Prix Łodzi - Międzynarodowy Otwarty Turniej Judo
W dniach 6-7 października w Łodzi w ramach ligi IJL MUKS KOKORO zorganizował turniej Judo. Na starcie zameldowało się prawie 400 zawodniczek i zawodników reprezentujących cztery kraje i prawie 40 klubów. Bardzo mocny skład wystawiła Armenia i zasłużenie wygrała rywalizację drużynową. Na drugim stopniu drużynowego podium Legia Warszawa, a na trzecim KOKORO Łódź. W sumie zdobyliśmy 19 medali (6-6-7), z czego 15 medali zdobyli uczniowie Szkoły Mistrzów KOKORO. Gratulacje dla wszystkich zawodników, a szczególne podziękowania dla rodziców zaangażowanych w pomoc przy organizacji i prowadzeniu turnieju.
Miejsca naszych zawodników:
1 miejsca: Sergiusz Lonc, Barbara Syromiatnikova, Larysa Hnatchuk, Yurii Kalinchyk, Bruno Jesionek, Dmytro Verichev
2 miejsca: Bartłomiej Mokros, Tatiana Wachowska, Dmytro Shevchenko, Oleksandr Kovbasiuk, Ruslan Korop, Janina Nowosielska
3 miejsca: Zofia Cichomska, Aleksandra Kowal, Tadeusz Książkiewicz, Vitalii Ambroziak, Konrad Matusiak, Oleksandr Mateichuk, Oleksandr Kotyrlo
11.10.2018

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w gimnastyce artystycznej
W dniu 05.10.2018 uczennica Szkoły Mistrzów KOKORO, a zarazem reprezentantka MUKS Widzew Łódź wzięła udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Na ponad 50 startujących dziewczynek, Zuzanna Nowak zajęła 18 miejsce. Zuzanna najlepiej wykonała swój układ taneczny plasując się na 12 miejscu. Gratulujemy!
11.10.2018
Pierwsze w tym sezonie zawody pływackie
Pierwsze w tym sezonie zawody pływackie w naszym województwie za nami. Na olimpijskiej pływalni w łódzkiej Zatoce Sportu podczas II zawodów o Puchar JM Rektora Politechniki Łódzkiej wystartowali również nasi uczniowie:
Michał Kaczmarek startujący w kategorii 13-latków oraz Zosia Kruzerowska i Magda Wrona rywalizujące w najstarszej kategorii (14 lat i starsi).
Udało się rozpocząć sezon przyzwoitymi wynikami. Michał Kaczmarek w swoim roczniku był 1 na 200m dowolnym z czasem 2:18.76 i 2 na 100m grzbietowym z wynikiem 1:13.61.
Zosia Kruzerowska w kategorii 14lat i starsi zajęła 4 miejsce na 200m grzbietowym uzyskując nowy rekord życiowy 2:35.70. Magda Wrona również rywalizując ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami uplasowała się na 6 miejscu z wynikiem 3:03.49 w konkurencji 200m st. klasycznym (nowy rekord życiowy).
Konkurencje na dystansach 100m na tych zawodach rozgrywane były systemem eliminacji i finałów. Awans do najlepszych 10 zawodniczek w stylu grzbietowym wywalczyły obie nasze uczennice. W finale Zosia zajęła 5 miejsce w kategorii Open z wynikiem 1:13.15, Magda 7 czas zawodów z rezultatem 1:15.78.
07.10.2018
Nabór do nowej dyscypliny
Od września 2019 planujemy uruchomienie klasy o profilu piłka wodna. Dla osób które zadeklarują akces będziemy prowadzili od listopada zajęcia nauki pływania w weekendy na pływalni przy Sienkiewicza 46. Dotyczy to również obecnych 6-latków oraz dzieci z 1 i 2 klasy naszej szkoły. Dokładnych informacji udziela pan Dominik Sznajder tel. 665073207 (sprawy organizacyjne) oraz trener Bartosz Kośka tel. 881032368.
03.10.2018

Wybory Samorządu Szkoły
Trwa Kampania Wyborcza w Szkole Mistrzów KOKORO. Dotychczas zgłosiło się dwóch kandydatów. Jeszcze tydzień ( do 8.10.) czekamy na kolejne kandydatury. Chętni do objęcia stanowiska Przewodniczącego Szkoły wywiesili plakaty z hasłami wyborczymi na korytarzu pierwszego piętra. Zachęcamy do czynnego udziału w wyborach!
03.10.2018

Europejski Dzień Języków
W dniu 26.09.2018 odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Każda klasa przygotowała prezentację na temat wybranego kraju. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o państwach europejskich. Mogliśmy zobaczyć flagi i stroje regionalne, a także mieliśmy okazję spróbować francuskich serów, włoskich i hiszpańskich przysmaków oraz napić się angielskiej herbaty z mlekiem. Uczniowie brali również udział w konkursie wiedzy, starając się jak najszybciej znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące prezentowanych państw. Klasa VIII a jako pierwsza udzieliła poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Zwycięzcy zostali nagrodzeni brawami i otrzymali słodkie upominki. Dziękujemy nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie.
01.10.2018

Dzień Tabliczki Mnożenia w EC1
27 września klasy 2a i 3a uczestniczyły w ciekawych zajęciach w Centrum Nauki i Techniki EC1 z okazji Dni Tabliczki Mnożenia. Dzieci mogły wykazać się znajomością tabliczki mnożenia i dzięki jej znajomości rozwiązać zadania matematyczne oraz grać w róznorodne gry.
27.09.2018

Zajęcia dodatkowe
Od października ruszamy z zajęciami dodatkowymi dla dzieci i młodzieży. Aby zajęcia były realizowane musi się zebrać grupa 8-10 osobowa. Szczegółowe propozycje znajdą Państwo w zakładkach Zajęcia dodatkowe.
Chętnych proszę zgłaszać przez Librusa do odpowiednich nauczycieli. Trwają już zajęcia z matematyki dla ósmoklasistów, te zajęcia są obowiązkowe.
27.09.2018
Dzień Głośnego Czytania
26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu, gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 26 w Łodzi. Celem naszego spotkania było zachęcenie wszystkich dzieci do czytania, aby rozwijały wyobraźnię, pamięć i słownictwo.
Czytanie rozpoczęła pani dyrektor przepięknym wierszem J. Brzechwy "Samochwała". Następnie uczniowie: Michał Kaczmarek, Zosia Cichomska oraz pani Ania Trochimiak-Różańska przenieśli nas w magiczny świat, czytając barwne opowieści z książki pt. "Gang Słodziaków". Wielkie czytanie zakończyła uczennica z I klasy Julia Nowakowska czytając baśń o rybaku i złotej rybce.
26.09.2018

Dzień Języków Europejskich w najmłodszych klasach Szkoły Podstawowej
Klasa 1B jako jedyna z klas młodszych wzięła udział w prezentacji wybranego Państwa Europejskiego "UKRAINY". Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi, zwyczajami potrawami często serwowanymi na Ukraińskich stołach, położeniem kraju na mapie Europy oraz strojami ludowymi. Wszyscy spróbowali wcześniej przygotowanych potraw. Było to wspaniałe i rozwijające przeżycie.
26.09.2018

Szkolenie dla nauczycieli i rodziców z rozpoznawania substancji psychotropowych
Przy okazji zebrania z rodzicami zaprosiliśmy rodziców i nauczycieli na spotkanie z przedstawicielami policji, którzy przeprowadzili ciekawą prezentację na temat środków psychotropowych. Warto było dowiedzieć się od specjalistów z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się nasze dzieci i w jakiej postaci.
17.09.2018

Dodatkowe zajęcia na basenie dla wszystkich chętnych
Miło nam poinformować, że basen będzie dostępny dla uczniów wszystkich klas, nie tylko najmłodszych. Zajęcia rozpoczną się w październiku. Więcej informacji na zebraniu z rodzicami.
05.09.2018
Pierwszy dzwonek w Szkole Mistrzów KOKORO
3 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoją przygodę w Szkole Mistrzów KOKORO. Dla nas wszystkich było to ogromne przeżycie. Pomimo tego, że dla dzieci, i kadry pedagogicznej jest to zupełnie nowe miejsce, wyjątkowa atmosfera sprawiła, że poczuliśmy się jak w domu.
03.09.2018