Rodzic wybierając szkołę dla swojego dziecka chce wiedzieć, co jest wyjątkowego właśnie w tej szkole. W kilku punktach postaramy się przedstawić, co nas wyróżnia:

1 Po pierwsze nauka – jesteśmy szkołą, w której dziecko nie otrzyma dobrej oceny, albo promocji do wyższej klasy dlatego, że jest sportowcem. Uczeń u nas musi mieć dobre oceny, żeby być sportowcem. Młody człowiek wybierając niełatwą drogę zawodnika nie przywiązuje w większości przypadków wagi do tego, co będzie robił, gdy jego kariera dobiegnie końca. Naszym zadaniem, jako szkoły, jest mu to uświadomić i poprowadzić go w odpowiedni sposób, aby kiedyś, jako dobrze wykształcony człowiek mógł wybrać własną drogę życiową, a nie był skazany na zawód, który mu nie odpowiada.

2 Po drugie od A do Z – rodzic przyprowadza dziecko rano i odbiera w odpowiednim dla siebie momencie, gdy dziecko jest już po treningach, lekcjach, z odrobionymi pracami domowymi i przygotowane do następnego dnia szkoły. Dziecko nie nosi tornistra, bo wszystko zostawia w szkole w swojej szafce. Jest po dodatkowych lekcjach języka obcego, albo innych wybranych zajęciach. Dzięki stołówce szkolnej może zjeść, przygotowywane na miejscu, śniadanie, drugie śniadanie i obiad.

3 Po trzecie możliwość realizacji innych pasji – w naszej szkole dzięki odpowiedniemu ułożeniu planów lekcji i zajęć sportowych oraz systemowi nauki pozwalającemu na wypełnienie obowiązków szkolnych na miejscu, uczeń wracając do domu ma czas na realizowanie swoich pasji. Młodsi mogą poświęcić się zabawie, starsi spotkać się ze znajomymi, czy pójść po południu na trening do macierzystego klubu.

4 Po czwarte pomoc w zdobyciu zawodu – wielu sportowców, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, po zakończeniu szkoły wybiera kierunki mundurowe, jak policja, wojsko, czy straż pożarna. Od kilku lat są to zawody cieszące się dużym zainteresowaniem i dostać się tam nie jest tak łatwo. Dlatego szkoła, chcąc pomóc swoim absolwentom, nawiązała współpracę z komendami instytucji mundurowych i oprócz naturalnego w szkole sportowej przygotowania fizycznego, w ramach zajęć szkolnych liceum, realizuje programy przydatne w późniejszej drodze zawodowej, ułatwiające jednocześnie przyjęcie na wybrany kierunek. Zajęcia prowadzone są przez pracowników wspomnianych instytucji. Część uczniów chce realizować się dalej w sporcie pełniąc funkcje instruktorów, trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego. Szkoła w porozumieniu z uczelniami i związkami sportowymi umożliwia to przygotowując do pracy w tych zawodach. Pozostali, którzy zamarzą o karierze na przykład prawnika, lekarza, czy inżyniera, dzięki rozszerzeniom przedmiotowym dopasowanym do zainteresowań mogą przygotować się do matury z wymaganych przedmiotów pod okiem doświadczonych nauczycieli.

5 Po piąte szkoła ze sportem dla wszystkich – nie od dziś wiadomo, że sporty wiodące w naszej szkole, jak judo, sambo, czy gimnastyka są najlepszymi sportami ogólnorozwojowymi i stanowią podstawę dla każdej dyscypliny. Kluby zachodnie, a ostatnimi czasy również polskie, zatrudniają trenerów naszych dyscyplin dla swoich zawodników, aby poprawić między innymi ich koordynację, wytrzymałość. Francja wiele lat temu wprowadziła judo do szkół i teraz po latach zbiera tego owoce we wszystkich dyscyplinach. Dlatego do naszej szkoły może zapisać się dziecko uprawiające dowolną dyscyplinę.

6 Po szóste kadra trenerska – szkoła zatrudnia najwyższej klasy specjalistów, również z zagranicy, do prowadzenia treningów specjalistycznych. Są to trenerzy z ogromnym doświadczeniem i dorobkiem medalowym zawodów rangi Mistrzostw Europy, Świata, czy Igrzysk Olimpijskich. To gwarantuje najwyższy poziom szkolenia.

7 Po siódme wyżywienie – szkoła zapewnia możliwość zjedzenia nie tylko obiadu, ale również śniadania i kolacji. Wszystkie posiłki przygotowywane są we współpracy z dietetykami, są odpowiednio zbilansowane i przygotowywane pod wysiłek sportowy i cykl treningowy.

8 Po ósme zaplecze sportowe – wszystko, co jest potrzebne do profesjonalnego treningu i odnowy biologicznej po treningu, uczniowie mają zapewnione na miejscu w szkole.

9 Po dziewiąte liczebność klas – klasy liczą nie więcej niż szasnastu uczniów, co przekłada się na poziom nauki i szybkość przyswajania wiedzy.

10 Po dziesiąte przygoda – szkoła organizuje obozy letnie i zimowe, wycieczki, na których dzieci mają możliwość realizować swoje pasje pod opieką wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej.