2020 | 2019 | 2018

Medal Mistrzostw Polski w judo
I kolejna dyscyplina, w której uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy. Tym razem judo i Mistrzostwa Polski Młodzików. Gratulujemy Aleksandrowi Lesniakowi tytułu Wicemistrza Polski Młodzików w kategorii +90 kg 🥈👏👏👏

15.12.2020
Medal Olek
Tanecznym krokiem po Medal Mistrzostw Polski
Kolejny udany start. Poniżej relacja Oliwii z kolejnych zawodów w tańcu sportowym - International Polish Championships.🏆 Gratulujemy sukcesów! "Niesamowite emocje oraz cudowna przedświąteczna atmosfera towarzyszyła nam na tych zawodach. Ogromnie jestem szczęśliwa, gdyż wspólnie z Łukaszem Fidosem wywalczyliśmy srebrny medal 🥈w choreografii Szymona Osińskiego. W kategoriach solowych w modernie znalazłam się w finale i zdobyłam 5 miejsce, a w półfinale jazzu zajęłam 7 miejsce z własnymi choreografiami. Poziom był bardzo wysoki, gratulacje dla wszystkich zawodników."👏

15.12.2020
Medal Oliwii
Medale Mistrzostw Polski w pływaniu
W miniony weekend odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15 letnich, 16 letnich i 17-18 letnich w pływaniu. Z medali i punktowanych miejsc w finale A mogą się cieszyć również nasi uczniowie i uczennice: Maja Mikołajczyk, Kamila Haładyn z UKS 149 oraz Kacper Mochnal i Kacper Płoszka z MKS Jedynka. Kacper Płoszka zdobył Mistrzostwo Polski 🥇 w kategorii wiekowej 15-latków na na dystansie 200 m stylem motylkowym, a Kacper Mochnal zameldował się na mecie 0,5 sekundy później zdobywając tytuł Wicemistrza Polski 🥈. Zawodnicy byli też w składzie sztafety 4 x 100 m stylem zmiennym i wraz ze swoimi klubowymi kolegami wywalczyli srebrny medal 🥈. W konkurencji 100 m stylem dowolnym Kacper Płoszka zdobył 6️⃣miejsce. W wyścigach grzbiecistów Kacper Mochnal zajął 8️⃣miejsce. Maja Mikołajczyk zdobyła 2 miejsce 🥈na 400 m stylem zmiennym, tym samym została Wicemistrzynią Polski 16-latek na tym dystansie. Maja może się również pochwalić 2 miejscem 🥈na dystansie 200 m stylem motylkowym (poprawiła swój rekord życiowy, który od dziś wynosi 2:16,90) i 4️⃣ miejscem na dystansie 200 m stylem zmiennym ze stratą jedynie 0,13 sekundy do podium. Kamila Haładyn zameldowała się na 7️⃣ miejscu w wyścigu na 200 m stylem motylkowym. Ogromną radość sprawili również sobie i nam Julita Kossowska - zdobyła srebrny medal 🥈, Sergiusz Gołacki - srebrny medal 🥈i Aleksandra Knop dwa złota i srebro 🥇🥇🥈. Maksymilian Leśniak i Konrad Zieliński są finalistami Mistrzostw Polski. Zawodnicy reprezentują barwy klubowe UKS 190 Łódź. Zawodnicy MKS "Trójka" Łódź Ewa Zajączkowska, Kacper Olczak oraz Bartosz Stanisławski również zostali finalistami tych zawodów. Wszystkim bardzo gratulujemy ❗🙂

15.12.2020
Medaliści
Nagrody i stypendia dla naszych uczniów
W tym roku prestiżowe stypendia - nagrody za wyróżniające wyniki w nauce i wyróżniające wyniki w sporcie otrzymali następujący uczniowie naszej szkoły:
🗞Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Maja Mikołajczyk
Dominik Najderek

🗞Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi - "Mia100 Zdolnych"
Zuzanna Boruszewska
Julita Kossowska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 👏❗️

11.12.2020
Karmniki dla ptaków
Późną jesienią i w czasie zimy ptaki mają często problem ze znalezieniem pożywienia. Kreatywne dzieciaki z klasy 2a pomagały zwierzętom budując karmniki dla ptaków z dostępnych w domu materiałów.

11.12.2020
Karmnik
Konkurs matematyczno-plastyczny
W listopadzie uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w konkursie matematyczno-plastycznym. Jego celem było rozwijanie umiejętności matematycznych za pomocą plastyki oraz rozwijanie inwencji twórczej uczniów. Prace wymagały wiele pracy i kreatywności. Jednak trud się opłacił. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
Gratulujemy! 👍
07.12.2020
Konkurs
Edukacja filmowa
Klasa 3b bierze udział w filmowym projekcie edukacyjnym Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Urozmaici to dzieciom lekcje, wprowadzi ciekawą tematykę, ułatwi zrozumienie współczesnego świata oraz poprawi znajomość polskiego i światowego kina. Pierwszy film obejrzymy w domu, ale myślę że kolejna projekcja odbędzie się już w klasie!
07.12.2020
Edukacja filmowa
Kolejne Medale Oliwii Szydłowskiej
Ostatni czas przyniósł Oliwii Szydłowskiej z klasy II LO wiele powodów do radości. Poniżej relacja Oliwii z ostatniej serii zawodów:
"Odbyły się Mistrzostwa Polski w tańcu sportowym, oraz Puchar Polski PZTS. Na mistrzostwach zaprezentowałam 4 choreografie i zajęłam:
1 miejsce w kategorii disco slow solo młodzieżowcy w choreografii Oli Żak
3 miejsce w kategorii dance show contemporary solo młodzieżowcy
3 miejsce w kategorii fantasy show solo młodzieżowcy
3 miejsce w kategorii free dance solo młodzieżowcy
(Z własnymi choreografiami)
Na Pucharze Polski zdobyłam:
1 miejsce w kategorii disco slow solo młodzieżowcy
1 miejsce w kategorii dance show contemporary solo młodzieżowcy
1 miejsce w kategorii free dance solo młodzieżowcy
2 miejsce w kategorii fantasy show solo młodzieżowcy
Niedawno odbył się też ogólnopolski przegląd taneczny w Ariadnie gdzie zajęłam 3 miejsce."
Gratulujemy!
04.12.2020
Oliwia MP 2020
Drzewo genealogiczne
Ostatnio dzieci z klasy 3B robiły drzewa genealogiczne swoich rodzin. Wyszły cudnie! Uczniowie wykonali ogrom pracy, dlatego pani Magda poprosiła rodziców o przesłanie zdjęć. Niech wszyscy wiedzą, że na zdalnym też ostro pracujemy 🙂
04.12.2020
Drzewo
Praca zdalna okiem uczniów LO
Rok temu chyba nikt nie spodziewał się, że będziemy uczyć się zdalnie tak, jak na filmiku uczennic z III LO. Dziś już wszyscy świetnie sobie radzą z platformami do pracy online. Jednak wszyscy odliczamy dni do powrotu do szkoły "w realu".
04.12.2020
Lekcja w LO
Lekcje zdalne mogą być ciekawe
Podczas pracy zdalnej w domu wcale nie musi być nudno. Codziennie klasa IA ma lekcje on-line ze swoim wychowawcą. Naszą małą klasę dzielimy na mniejsze grupy. Dzięki temu każdy na lekcji ma szansę często zabierać głos i realizujemy więcej treści. Rozwiązujemy różne zadania np. z kodowania, matematyki i języka polskiego na platformie Bingel. Niedawno jeden z rodziców uczniów, aktor Teatru Arlekin, spotkał się podczas lekcji on-line z dziećmi i opowiedział o swojej pracy w teatrze. Pokazał różne lalki: kukły, marionetki, pacynki. To była bardzo ciekawa lekcja. Jak wrócimy do szkoły pojedziemy do teatru na przedstawienie teatralne, w którym gra pan Maciej. Dnia 25 listopada wszystkie dzieci pojawiły się na ekranach swoich komputerów z ulubionymi misiami. To przecież był Międzynarodowy Dzień Misia! Na lekcjach rozmawialiśmy o znanych misiach z bajek i książek. Dzieci słuchały rozdziału książki o misiu "Pamiętnik czarnego noska", wykonały misiowe zadania i łamigłówki. Tęsknimy za szkołą, ale na szczęście widzimy się codziennie na ekranach, rozmawiamy i wspieramy się nawzajem. Pozdrawiamy serdecznie! Dzieci z klasy 1a ze Szkoły Mistrzów Kokoro w Łodzi i pani Ania
03.12.2020
Lekcja zdalna
Kacper Olczak z medalem
Odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, w których uczeń naszego liceum i zawodnik MKS Trójka zdobył pierwsze miejsce 🏅w kategorii open na 200 m i drugie 🥈na 100 m stylem dowolnym. 🏊‍♀️🏊‍♀️.
Gratulacje!
27.11.2020
Zuzia z medalami Mistrzostw Polski
Gratulacje 🏊‍♀️🏊‍♀️🏊‍♀️dla uczennicy klasy I LO Zuzanny Boruszewskiej, która kolejny raz pokazała "mistrzowską klasę". Tym razem Zuzia startowała w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Szczecinie, które odbyły się w dniach 13-15 listopada, gdzie zdobyła, aż trzy tytuły mistrzowskie.
- 🏅Złoto i tytuł Mistrzyni Polski Seniorów na dystansie 100 m stylem klasycznym (jednocześnie złoto w grupie SB9)
- 🥈Srebro i tytuł Wicemistrzyni Polski Seniorów na dystansie 50 m stylem dowolnym (jednocześnie złoto w grupie SB9)
- 🏅Złoto i tytuł Mistrzyni Polski Seniorów na dystansie 200 m stylem zmiennym (jednocześnie złoto w grupie SB9).
23.11.2020
ZOMP Szczecin
Podium dla Kacpra
W dniu 14.11.2020 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego na dystansie 5 km. Trasa posiadała atest PZLA 😊 Uczeń naszego liceum, pomimo że był najmłodszym uczestnikiem biegu, zdobył 🥉3 miejsce open i uzyskał czas 00:17:34 🏃
Gratulacje!
14.11.2020
Podium dla Kacpra
Lekcja szycia
Lekcja szycia ✂️. Odrysować od szablonu ✏️✏️, wyciąć ✂️i do dzieła. Uczniowie klasy 3a z entuzjazmem przystąpili do pracy. Dla niektórych uczniów był to pierwszy kontakt z igłą, lecz dzięki wskazówkom i niewielkiej pomocy powstały wesołe i milutkie lamy. Lekcji szycia towarzyszyło wiele radości, wszyscy spisali się na medal
13.11.2020
Lekcja szycia
Koło matematyczne
Czy histogram służy do opowiadania historii? Co to jest statystyka? Po co w ogóle robić wykresy? Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się na Kole Matematycznym dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Na zajęciach uczniowie pozostając w konwencji bajkowej dowiedzieli się, jak korzystając z rozwiązań matematycznych mogą przedstawić cechy całej klasy. Korzystając z podziałki, zmierzyli swój wzrost i wspólnie stworzyli histogram przedstawiający rozkład wzrostu w klasie. Następnie pracując w grupach, wykonali histogram rozkładu wagi dzieci w ich wieku.
13.11.2020
Koło matematyczne
Idealny sportowiec
Młodzi sportowcy z klasy 2a i 1b na lekcjach z psychologiem sportu tworzyli swój profil umiejętności. Tytuł profilu to "Idealny Mały Sportowiec". Dzięki niemu każdy mógł zastanowić się w jakich obszarach jest dobry oraz nad jakimi musi jeszcze mocno popracować.
09.11.2020
Idealny sportowiec
Historia pisma
Uczniowie klas pierwszych na zajęciach koła historyczno-archeologicznego poznali zarys historii pisma. Przy okazji sami mieli możliwość sprawdzić jak trudno podpisać się za pomocą hieroglifów. Pismo klinowe (choć gliniane tabliczki zastąpiła plastelina, a trzcinowy rylec – drewniany patyczek) wcale nie okazało się łatwiejsze. Jednak uczniowie z uśmiechem podjęli oba wyzwania.
09.11.2020
Historia pisma
Zdrowo jemy
„Skąd bierze się jedzenie?” To temat ostatnich zajęć kulinarnych dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Uczniowie poznawali ciekawostki dotyczące roślin jadalnych i ich budowy. Następnie przeszliśmy do informacji o produktach spożywczych, które powstają z roślin oraz zasad ich kupowania. W części praktycznej dzieci samodzielnie przyrządzały sałatki z kukurydzą i tuńczykiem. Na końcu zjedliśmy ze smakiem sałatki, a wszystko to zachowując zasady savoir-vivre’u.
02.11.2020
Zdrowo jemy
Pomaluj jesień
Jesienią nie musi być nudno. Mimo, iż pogoda nie dopisuje, na dworze jest smutno i ponuro☔️☔️☔️, w naszej szkole jest zawsze wesoło. Dzieci z klasy 2a wykazały się kreatywnością i namalowały kolorową jesień na ławkach 🍁🍂🍁🍂.
02.11.2020
Pomaluj jesień
Szkoła na widelcu
Dzieci 🤸‍♂️🤸‍♀️z naszego szkolnego Koła Kulinarnego biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Szkoła na Widelcu - Dobrze Jemy" 🍋🥑🥚🍓. Celem programu jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania 👨‍🍳👩‍🍳. Materiały edukacyjne zostały przygotowane we współpracy z dietetykami, pedagogami i partnerami projektu.
02.11.2020
Szkoła na widelcu
Dzień dyni
Dzień Dyni 2020 w klasie 3B 🎃🎃🎃. Zabawa była świetna, przebrania wyśmienite, humory doskonałe i pomysły niebywałe!
30.10.2020
Dzień dyni
Wygrane Oliwii Szydłowskiej
Gratulacje dla Oliwii Szydłowskiej, której ciężka praca została doceniona na kolejnych zawodach tańca sportowego 👏. Poniżej relacja Oliwii z VII Open Polish Dance Cup 💗:
"Jestem ogromnie szczęśliwa!!! Zawody zakończyłam zajmując:
1. miejsce w kategorii dorosłych jazz dance poziom średnio-zaawansowany 🥇
2. miejsce w kategorii dorosłych show dance poziom zawansowany🥈
1. miejsce w kategorii dorosłych modern/contemporary poziom średnio-zaawansowany 🥇
26.10.2020
PDC
Strachliwy Ksawery
Klasa 5a na zajęciach z psychologiem sportu uczyła się, jakie są fizjologiczne objawy stresu, które mogą wystąpić podczas występów na zawodach. Opierając sie na doświadczeniach sportowych ze startów młodych zawodników poznawaliśmy te objawy rysując wspólnie postaci Strachliwego Ksawerego.
26.10.2020
Strachliwy Ksawery
Medal w judo
Bardzo dobre wiadomości z Mistrzostw Polski juniorów młodszych w Zamościu. Brązowy medal zdobył uczeń naszej szkoły Aleksander Kovbasiuk. Aleksander w walce o podium pokonał kolegę klubowego Bruno Jesionka, który tym samym zajął również doskonałe, piąte miejsce. Gratulacje dla zawodników!
24.10.2020
Medal MP
Zajęcia z akrobatyki
Klasa 3A 🤸‍♂️🤸‍♀️podczas zajęć z akrobatyki. Świetna zabawa, dużo energii, dużo zdrowia 😊 Zgodnie z programem realizowanym przez naszą szkołę, w klasach 1-3 SP uczniowie uczestniczą w zajęciach ogólnorozwojowych prowadzonych przez trenerów różnych dyscyplin. Dzięki takiemu treningowi w czwartej klasie, znając już swoje mocne strony i dysponując świetnym przygotowaniem fizycznym, będą mogli wybrać dowolną dyscyplinę i kontynuować swoją przygodę ze sportem.
21.10.2020
Akrobatyka
Cała Polska Programuje
Klasy 1a i 1b wzięły udział w konkursie - wyzwaniu „Cała Polska Programuje” zorganizowanym przez Annę Świć i Rafała Mitkowskiego z Uczymy Dzieci Programować. Zadania wykonywaliśmy przez 2 tygodnie. Podczas trwania wydarzenia realizowaliśmy przygotowane specjalnie na tę okoliczność zadania. Swój udział w wydarzeniu zadeklarowało ponad 3000 nauczycieli, edukatorów i rodziców.
19.10.2020
Cała Polska Programuje
Lena Michałowska w Kadrze Narodowej
Gratulujemy uczennicy klasy 8a, Lenie Michałowskiej powołania do Kadry Narodowej i możliwości startu na Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata Federacji IDO. Dziękujemy Egurolla Dance Studio za list gratulacyjny. My również jesteśmy dumni z Leny i trzymamy kciuki za jej dalsze sukcesy‼️👏
19.10.2020
List gratulacyjny
Puchar Świata - Złota Zuzia
Wielkie brawa dla naszej uczennicy Zuzanny Boruszewskiej 👏, która w Berlinie w Pucharze Świata zdobyła medale dla Polski‼️: Zuzanna Boruszewska (SB9) ze 🥇 złotem, w rywalizacji młodzieży na dystansie 100 metrów stylem klasycznym, ze 🥇 złotem, w rywalizacji młodzieży na dystansie 50 metrów stylem klasycznym,🥇 (kat.SM10) złoto na 200 m st. zmiennym w rywalizacji młodzieży, 🥉 brąz na 50 m st. dowolnym (kat.S9) wśród młodzieży! - gratulacje! 😃 😃
Przed Zuzią otwiera się ogromna szansa na start w Tokyo 2021 na Olimpiadzie.
15.10.2020
Puchar Podium
Wycieczka do Łagiewnik
Dnia 8 października dzieci z klas I a i I b pojechały na lekcję przyrody do Leśnictwa Miejskiego w Łagiewnikach. Lekcja w terenie była zatytułowana "Zwierzęta lasu". Podczas zajęć dzieci zobaczyły między innymi mrowisko, dom-hotel dla owadów, łazienkę dzików, nory oraz tropy zwierząt. Podczas spaceru po lesie rozwiązywały zagadki, odpowiadały na wiele pytań, a słuchając opowieści poszerzyły swoją wiedzę o zwierzętach leśnych. W nagrodę za grzeczne zachowanie dostały prezenty: "Elementarz o zwierzętach ", przyrodnicze zakładki do książek, znaczki oraz "Leśne zagadki" do pracy w szkole. To była wspaniała lekcja przyrody.
15.10.2020
Łagiewniki
Teoria w judo
Podczas ostatniego treningu judo, uczniowie odpowiednio klas 3a i 2a, mieli okazję poznać kolory pasów występujących w judo. Zadanie jakiemu musieli sprostać polegało na pomalowaniu pasa na odpowiedni kolor.
14.10.2020
Pasy
Zajęcia z psychologiem sportu
Klasa 2a w akcji 👏📣. Na zajęciach z naszą szkolną panią psycholog sportu młodzi adepci sportu zrobili "silikonki motywacyjne". Dzieciaki bardzo zaangażowały się w wykonanie "silikonek", czyli bransoletek z cytatem motywacyjnym. Miały być one dla nich zachętą do wytężonej pracy. Fakt, że mogły wykonać je zupełnie samodzielnie i są jedyne w swoim rodzaju, był dodatkową atrakcją.
13.10.2020
Silikonki
Oliwia piąta w Mistrzostwach Polski
Nasza uczennica Oliwia Szydłowska, trenująca taniec sportowy i odnosząca sukcesy w tej dyscyplinie podzieliła się z nami wynikami zawodów, w których wzięła ostatnio udział. Gratulujemy Oliwii wspaniałych osiągnięć ‼️👏
"We wrześniu odbyło się kilka bardzo ważnych zawodów, pierwsze to Krajowe Mistrzostwa Polski IDO, gdzie wystartowałam pierwszy raz w życiu w nowej federacji i zajęłam 5 miejsce w kategorii Modern 17+ Duety oraz 6 miejsce w kategorii Show Dance 17+ Soliści. Poziom był ogromnie wysoki. Tydzień po tym wydarzeniu odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w innej federacji PZTS-sport , gdzie w aż 4 kategoriach: Fantasy Show, Disco Slow, Free Dance, Solo młodzieżowcy zajęłam 1. miejsca, a w kategorii Contemporary - 4. miejsce."
12.10.2020
Oliwia Szydłowska
Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Zdobyliśmy medal Mistrzostw Łodzi🥉‼️📣 Dnia 23 września odbyły się Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych.🏃‍♂️🏃🏃‍♀️ Wystawiliśmy drużyny we wszystkich kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada. Wszyscy, niesieni głośnym dopingiem, zaprezentowali się wspaniale. Najlepszy okazał się zespół chłopców rocznik 2006 i młodsi, powtarzając ubiegłoroczny sukces i zdobywając brązowy medal Mistrzostw Łodzi 🥉‼️📣. W tym roku, ze względu na epidemię Covid zawody odbywały się korespondencyjnie 😆(każda szkoła przeprowadzała zawody w innym miejscu, we wcześniej zgłoszonym terminie i lokalizacji). Nasza szkoła rywalizowała w parku przy obiektach K.S. Metalowiec. Do zawodów przygotowywaliśmy się cały wrzesień (tak, tak bieganie kółek wokół boiska, w zimnie bądź upale było po coś...). Naszą szkołę reprezentowało 48 uczniów. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, w duchu fair play. Rywalizację podgrzewał wspaniały doping uczniów, ale i rodziców oraz dziadków, którzy zjawili się w parku przy Dąbrowskiego aby podziwiać występy najlepszych biegaczy szkoły. Skład mistrzowskiego zespołu: Maciej Cichosz, Jan Jarczewski, Wiktor Pacewicz, Damian Dziura, Adrian Dziura, Oliwier Słota, Jakub Cichomski, Olivier Kaźmierczak. Gratulujemy znakomitego rezultatu👏
09.10.2020
Sztafety
Życiówka Kacpra
Gratulacje dla Kacpra Trocińskiego z klasy 2AG naszego liceum za zajęcie 3 miejsca open w "III Powiatowym Biegu w Szuwarach"! Poniżej jego relacja.
"III Powiatowy Bieg w Szuwarach" - dookoła Jeziora Białego - 10 km z czasem 36:34 dało mi 3 miejsce open🥉. To moja nowa życiówka, 🔥🔥 trasa z Kamieńska poprawiona o 1 min 29 s 💥 Ciekawostką jest, że nie było nagród open, a wyłącznie w kategorii wiekowej - 1 miejsce open M 16-29 🥇 Trasa nie należała do najłatwiejszych, za to byłyby fajne widoki, gdyby nie deszcz 🌧😜🌧 No ale jak bieg w szuwarach, to przecież musiało być mokro 😅 Czas napawa dużym optymizmem na asfaltowe bieganie
06.10.2020
Kacper na podium
Mali inżynierowie
Klasa 3a w roku szkolnym 2020/21 będzie uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie "Mali Inżynierowie. Co sprawia, że pomysł działa?". W ramach programu "Uniwersytet Dzieci w Klasie", który został objęty patronatem honorowym MEN, zostanie zrealizowane 8 lekcji z wykorzystaniem zaproponowanych konspektów zajęć o tematyce technicznej. Nauczyciel rozwinie u uczniów krytyczne myślenie, umiejętności manualne, wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. Lekcje są przygotowane w oparciu o autorską Metodę Pytań i Doświadczeń. Dzieci będą wykonywać proste doświadczenia i samodzielnie wyciągać wnioski. Uczestnicy Małych Inżynierów otrzymają dostęp do dodatkowych materiałów i pomocy dydaktycznych, związanych z tematyką projektu. Na pierwszych zajęciach dzieci przeniosły się do Niezwykłej Krainy Koncentracji Uwagi. Na powitanie każdy uczeń przemieszczał się, witając się z innymi za pomocą różnych części ciała. Następnie wysłuchał kilku ciekawostek na temat funkcjonowania mózgu, procesu koncentracji i pamięci. Wykonując bardzo ciekawe zadania uczniowie dowiedzieli się z czego się składa i jak wygląda mózg, co to jest neuron i jak działają komórki mózgu. Poznali również tajniki oddychania przeponowego i wiedzą już, dlaczego jest takie ważne. Nauczyli się jakie należy wykonywać ćwiczenia, aby zwiększyć swoją koncentrację oraz pamięć.
06.10.2020
Mali inżynierowie
Dzień chłopaka
W naszej szkole "chłopaki są super" dlatego Dzień Chłopaka był obchodzony bardzo hucznie. Każda klasa zorganizowała go we własnym zakresie tak, aby wszystkim było miło, a chłopcy czuli się w tym dniu naprawdę wyjątkowo
06.10.2020
Dzień chłopaka
Zuzia niepokonana
Powalające zwycięstwo naszej uczennicy Zuzanny Boruszewskiej trenującej w UKS 149 Łódź. W sobotę i w niedzielę odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Osób Niepełnosprawych, w których Zuzia była niekwestionowaną gwiazdą. Wystartowała w aż 7 konkurencjach i 7 razy zajęła I miejsce 🥇🥇🥇🥇🥇🥇🥇
Gratulacje!!!
05.10.2020
Zuzia Boruszewska
Wybory
Wybory Przewodniczącego Szkoły to ważne wydarzenie. Głosy zostały oddane.
Wyniki wyborów:
Przewodnicząca Laura Jankowska;
Wiceprzewodniczący Oskar Kopczyński;
Skarbnik Tymoteusz Draniewicz;
Sekretarz Kristina Kvilenkova 🙂👋
05.10.2020
Wybory
Dzień tabliczki mnożenia
3 października - Dzień Tabliczki Mnożenia. Jak co roku w naszej szkole odbyły się zajęcia tematyczne związane z tym świętem.
03.10.2020
Dzień tabliczki mnożenia
Ślubowanie pierwszych klas
25 września dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów Szkoły Mistrzów Kokoro. Najpierw jednak musiały zdać egzamin ze znajomości zasad wzorowego zachowania w szkole i znajomości przepisów ruchu drogowego. Śpiewem i recytacją wierszy zachwyciły publiczność. Życzenia uczniom złożyły dzieci z klas starszych, panie dyrektor i wychowawcy klas. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.
02.10.2020
Ślubowanie
Dzień kropki
15 września dzieci z klasy 2a obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Był to dzień kreatywności, odwagi i zabawy. Najpierw dzieci poznały historię Vashtii- nieśmiałej dziewczynki, która dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent.
Również "maluchy" z 1a obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień kreatywności, odkrywania talentów, wiary we własne możliwości. Pierwszaki wyczarowywały z kropek piękne prace plastyczne, które zostały zamieszczone na tablicy, na szkolnym korytarzu. Za aktywny udział w zajęciach zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem.
21.09.2020
Dzień kropki 2a
Dzień kropki 1a
Emocja
Klasa 2a przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja. Celem projektu jest rozbudzanie wiary dzieci we własne możliwości, rozwijanie kreatywności dzieci, integracja dzieci z różnych grup wiekowych. Projekt trwa od września 2020 roku do 13 czerwca 2021 roku.
16.09.2020
Emocja
Julia na pudle
Garść informacji o sukcesach naszej uczennicy trenującej tenis ziemny 🎾 W dniach 24 -27 sierpnia w Bytomiu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w tenisie w kategorii do lat 16. Wraz z drużyną Miejskiego Klubu Tenisowego Julka Doroszewska wywalczyła brązowy medal.
W dniach 11-13 września w Kozerkach odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 16. Tym razem Julka zdobyła dwie pierwsze lokaty, w grze pojedynczej i podwójnej.
Gratulacje!
16.09.2020
Julia na pudle