19 października pojechaliśmy do Torunia
W Toruniu czekał już na nas przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał nam o historii miasta. Zwiedziliśmy najważniejsze zabytki miasta: Stary Rynek, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika oraz ruiny Zamku Krzyżackiego. Następne na liście zwiedzania było Muzeum Piernika. W świat pierników wprowadzały nas magiczne osoby, najpierw wiedźma i czeladnik, a potem rzutcy przedsiębiorcy z początków XX w. W wesoły sposób opowiedziano nam o tym jak się „pierwej” przyrządzało pierniki, dlaczego były one tak drogie i nierzadko traktowane jak lek. Ciasto dzieci zrobiły same, potem była już zabawa z foremkami i wypiekiem pierników.

Kolejnym punktem toruńskiej podróży było Planetarium i seans pt. "W poszukiwaniu życia". Seans zapoznał nas z narodzinami Ziemi i kształtowaniem jej powierzchni. Zobaczyliśmy, jak rodziło się życie na naszej planecie i jak zmieniał się jej krajobraz w dawnych erach.

Po seansie wybraliśmy się na Stary Rynek aby zakupić drobne upominki oraz podziwiać studzienkę ze statuetką flisaka otoczonego przez żaby. Tam dowiedzieliśmy się, że statuetka nawiązuje do legendy o pladze żab, która przed wiekami nawiedziła Toruń. Pogłaskaliśmy na szczęście żaby i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Łodzi.
31.10.2018

SZKOŁA MISTRZÓW GOŚCIŁA MISTRZÓW
W miniony piątek naszą szkołę odwiedzili, zaproszeni przez panią Justyńską, byłą zawodniczkę rugby, czołowi zawodnicy tej dyscypliny - Mistrzowie Polski Master Pharm Budowlani SA Łódź.

W pokazowej lekcji rugby uczestniczyli czołowi zawodnicy Master Pharm Budowlani SA Łódź, którzy demonstrowali uczniom podstawowe elementy techniczne w rugby oraz wyjaśniali główne zasady gry. Tradycyjnie już największe zainteresowanie wzbudziła formacja autowa, a do wyniesienia pod sufit przez silnych Gruzinów ustawiła się bardzo długa kolejka. W drugiej części zajęć dzieci opanowały podania piłki oraz zagrały w Rugby Tag.

Po zakończonej lekcji rozdawaniu autografów nie było końca. Mistrzowie zostali ugoszczeni domowymi ciastami upieczonymi przez rodziców.

Mistrzowie zaprosili też uczniów szkoły na decydujące mecze sezonu ekstraligi 2018.
23.10.2018

Ślubowanie klas pierwszych
W czwartek 18 października odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszych klas. Dzieci zaprezentowały licznie przybyłym rodzicom program artystyczny i sportowy. Nie tylko one były przejęte, ale również rodzice i wychowawcy, którym dziękujemy za przygotowanie tego wzruszającego wydarzenia.
23.10.2018

Fascynujący świat pszczół
Dnia 12.10.2018r. gościliśmy Pana Adama Wiklaka, który od kilku lat zajmuje się pszczelarstwem i pozyskiwaniem różnego rodzaju miodu pszczelego. Mając wieloletnie doświadczenie podzielił się z nami wiedzą na temat tych owadów, a nawet przedstawił nam jeden ze szklanych uli. Nasze lekcje były bardzo interesujące, co widać na dołączonych zdjęciach. Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli zobaczyć całą pasiekę...
22.10.2018

Wybory do Samorządu Szkolnego
W dniu 10.10.2018 odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Głosowały klasy IV-VIII SP oraz I LO. Oddano 89 głosów, 88 głosów ważnych i jeden głos nieważny.
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został GRZEGORZ ŁUCZAK.
Wice-przewodniczący - Ryszard Witczak
Skarbnik - Oskar Kopczyński
Sekretarz - Maurycy Wójtowski
Dziękujemy uczniom z klasy VIIIa i Vb za pomoc przy przeprowadzeniu wyborów oraz opiekunowi Samorządu, pani Annie Kaczorowskiej.
16.10.2018

Mistrzostwa Świata w Sambo
Dobre wieści z Gruzji, gdzie dwie zawodniczki klubu KOKORO walczyły w Mistrzostwach Świata w Sambo. Wicemistrzynią Świata do lat 18 została uczennica klasy Ia LO Natalia Stokłosa, a na VII miejscu w kategorii do lat 20 zameldowała się Magdalena Jarkowska. Gratulujemy!
16.10.2018

Gra terenowa na Młynku
W pierwszych dniach października, korzystając ze wspaniałej pogody, uczniowie klasy 6a i 7a wraz z nauczycielką wychowania fizycznego wybrali się na Młynek. Celem zajęć terenowych było aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, nauka współpracy w zespole jak również korzystanie z własnych zasobów wiedzy ogólnej. Uczniowie oprócz dość wyczerpującego biegu po parku mieli za zadanie odnaleźć i rozwiązać sześć kart pracy. Zadania dotyczyły wiedzy ogólnej z zakresu sportu, edukacji zdrowotnej, a nawet języka angielskiego. Za każde dobrze rozwiązane zadanie były punkty, lecz nie o punkty, a o dobrą zabawę tak naprawdę chodziło. Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zadowoleni i podekscytowani grą, dlatego też na wiosnę zorganizujemy kolejną, być może całodniową, atrakcję tego typu.
11.10.2018

VIII Grand Prix Łodzi - Międzynarodowy Otwarty Turniej Judo
W dniach 6-7 października w Łodzi w ramach ligi IJL MUKS KOKORO zorganizował turniej Judo. Na starcie zameldowało się prawie 400 zawodniczek i zawodników reprezentujących cztery kraje i prawie 40 klubów. Bardzo mocny skład wystawiła Armenia i zasłużenie wygrała rywalizację drużynową. Na drugim stopniu drużynowego podium Legia Warszawa, a na trzecim KOKORO Łódź. W sumie zdobyliśmy 19 medali (6-6-7), z czego 15 medali zdobyli uczniowie Szkoły Mistrzów KOKORO. Gratulacje dla wszystkich zawodników, a szczególne podziękowania dla rodziców zaangażowanych w pomoc przy organizacji i prowadzeniu turnieju.
Miejsca naszych zawodników:
1 miejsca: Sergiusz Lonc, Barbara Syromiatnikova, Larysa Hnatchuk, Yurii Kalinchyk, Bruno Jesionek, Dmytro Verichev
2 miejsca: Bartłomiej Mokros, Tatiana Wachowska, Dmytro Shevchenko, Oleksandr Kovbasiuk, Ruslan Korop, Janina Nowosielska
3 miejsca: Zofia Cichomska, Aleksandra Kowal, Tadeusz Książkiewicz, Vitalii Ambroziak, Konrad Matusiak, Oleksandr Mateichuk, Oleksandr Kotyrlo
11.10.2018

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w gimnastyce artystycznej
W dniu 05.10.2018 uczennica Szkoły Mistrzów KOKORO, a zarazem reprezentantka MUKS Widzew Łódź wzięła udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Na ponad 50 startujących dziewczynek, Zuzanna Nowak zajęła 18 miejsce. Zuzanna najlepiej wykonała swój układ taneczny plasując się na 12 miejscu. Gratulujemy!
11.10.2018
Pierwsze w tym sezonie zawody pływackie
Pierwsze w tym sezonie zawody pływackie w naszym województwie za nami. Na olimpijskiej pływalni w łódzkiej Zatoce Sportu podczas II zawodów o Puchar JM Rektora Politechniki Łódzkiej wystartowali również nasi uczniowie:
Michał Kaczmarek startujący w kategorii 13-latków oraz Zosia Kruzerowska i Magda Wrona rywalizujące w najstarszej kategorii (14 lat i starsi).
Udało się rozpocząć sezon przyzwoitymi wynikami. Michał Kaczmarek w swoim roczniku był 1 na 200m dowolnym z czasem 2:18.76 i 2 na 100m grzbietowym z wynikiem 1:13.61.
Zosia Kruzerowska w kategorii 14lat i starsi zajęła 4 miejsce na 200m grzbietowym uzyskując nowy rekord życiowy 2:35.70. Magda Wrona również rywalizując ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami uplasowała się na 6 miejscu z wynikiem 3:03.49 w konkurencji 200m st. klasycznym (nowy rekord życiowy).
Konkurencje na dystansach 100m na tych zawodach rozgrywane były systemem eliminacji i finałów. Awans do najlepszych 10 zawodniczek w stylu grzbietowym wywalczyły obie nasze uczennice. W finale Zosia zajęła 5 miejsce w kategorii Open z wynikiem 1:13.15, Magda 7 czas zawodów z rezultatem 1:15.78.
07.10.2018
Nabór do nowej dyscypliny
Od września 2019 planujemy uruchomienie klasy o profilu piłka wodna. Dla osób które zadeklarują akces będziemy prowadzili od listopada zajęcia nauki pływania w weekendy na pływalni przy Sienkiewicza 46. Dotyczy to również obecnych 6-latków oraz dzieci z 1 i 2 klasy naszej szkoły. Dokładnych informacji udziela pan Dominik Sznajder tel. 665073207 (sprawy organizacyjne) oraz trener Bartosz Kośka tel. 881032368.
03.10.2018

Wybory Samorządu Szkoły
Trwa Kampania Wyborcza w Szkole Mistrzów KOKORO. Dotychczas zgłosiło się dwóch kandydatów. Jeszcze tydzień ( do 8.10.) czekamy na kolejne kandydatury. Chętni do objęcia stanowiska Przewodniczącego Szkoły wywiesili plakaty z hasłami wyborczymi na korytarzu pierwszego piętra. Zachęcamy do czynnego udziału w wyborach!
03.10.2018

Europejski Dzień Języków
W dniu 26.09.2018 odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Każda klasa przygotowała prezentację na temat wybranego kraju. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o państwach europejskich. Mogliśmy zobaczyć flagi i stroje regionalne, a także mieliśmy okazję spróbować francuskich serów, włoskich i hiszpańskich przysmaków oraz napić się angielskiej herbaty z mlekiem. Uczniowie brali również udział w konkursie wiedzy, starając się jak najszybciej znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące prezentowanych państw. Klasa VIII a jako pierwsza udzieliła poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Zwycięzcy zostali nagrodzeni brawami i otrzymali słodkie upominki. Dziękujemy nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie.
01.10.2018

Dzień Tabliczki Mnożenia w EC1
27 września klasy 2a i 3a uczestniczyły w ciekawych zajęciach w Centrum Nauki i Techniki EC1 z okazji Dni Tabliczki Mnożenia. Dzieci mogły wykazać się znajomością tabliczki mnożenia i dzięki jej znajomości rozwiązać zadania matematyczne oraz grać w róznorodne gry.
27.09.2018

Zajęcia dodatkowe
Od października ruszamy z zajęciami dodatkowymi dla dzieci i młodzieży. Aby zajęcia były realizowane musi się zebrać grupa 8-10 osobowa. Szczegółowe propozycje znajdą Państwo w zakładkach Zajęcia dodatkowe.
Chętnych proszę zgłaszać przez Librusa do odpowiednich nauczycieli. Trwają już zajęcia z matematyki dla ósmoklasistów, te zajęcia są obowiązkowe.
27.09.2018
Dzień Głośnego Czytania
26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu, gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 26 w Łodzi. Celem naszego spotkania było zachęcenie wszystkich dzieci do czytania, aby rozwijały wyobraźnię, pamięć i słownictwo.
Czytanie rozpoczęła pani dyrektor przepięknym wierszem J. Brzechwy "Samochwała". Następnie uczniowie: Michał Kaczmarek, Zosia Cichomska oraz pani Ania Trochimiak-Różańska przenieśli nas w magiczny świat, czytając barwne opowieści z książki pt. "Gang Słodziaków". Wielkie czytanie zakończyła uczennica z I klasy Julia Nowakowska czytając baśń o rybaku i złotej rybce.
26.09.2018

Dzień Języków Europejskich w najmłodszych klasach Szkoły Podstawowej
Klasa 1B jako jedyna z klas młodszych wzięła udział w prezentacji wybranego Państwa Europejskiego "UKRAINY". Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi, zwyczajami potrawami często serwowanymi na Ukraińskich stołach, położeniem kraju na mapie Europy oraz strojami ludowymi. Wszyscy spróbowali wcześniej przygotowanych potraw. Było to wspaniałe i rozwijające przeżycie.
26.09.2018

Szkolenie dla nauczycieli i rodziców z rozpoznawania substancji psychotropowych
Przy okazji zebrania z rodzicami zaprosiliśmy rodziców i nauczycieli na spotkanie z przedstawicielami policji, którzy przeprowadzili ciekawą prezentację na temat środków psychotropowych. Warto było dowiedzieć się od specjalistów z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się nasze dzieci i w jakiej postaci.
17.09.2018

Dodatkowe zajęcia na basenie dla wszystkich chętnych
Miło nam poinformować, że basen będzie dostępny dla uczniów wszystkich klas, nie tylko najmłodszych. Zajęcia rozpoczną się w październiku. Więcej informacji na zebraniu z rodzicami.
05.09.2018
Pierwszy dzwonek w Szkole Mistrzów KOKORO
3 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoją przygodę w Szkole Mistrzów KOKORO. Dla nas wszystkich było to ogromne przeżycie. Pomimo tego, że dla dzieci, i kadry pedagogicznej jest to zupełnie nowe miejsce, wyjątkowa atmosfera sprawiła, że poczuliśmy się jak w domu.
03.09.2018